| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca Michael Jackson a murit saracc? Am auzit ca avea datorii

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,pentru ca au avut altii grija sa il tina in procese si rahaturi pe timpul vietii, acele procese intentate pe nedrept din care niste amarati au vrut sa-l stoarca de bani pe lucruri nefondate precum molestarea de minori etc

Datoria enorma pe care a lasat-o este estimata la 500 milioane de dolari, asta rezultata dintr-un imprumut de cate sute de milioane de dolari la care s-au adunat penalitatie enorme!

Daca ar fi fost calculat si nu chetuitor, el ar fi fost cu mult chiar si ca bani peste starurile actuale, de ce? in anii 90 era cam singurul din lume care castiga 100 de milioane de dolari anual!
Toti banii pe care el i-a castigat in zecii de ani de cariera daca i-am calcula cu rata inflatiei ar fi de ordinul zecilor de miliarde de dolari! Dar omul a avut si un stil de viata luxos care a costat extrem de mult!

Asta am zis referior la situatia lui financiara pe scurt.

In opinia mea Michael Jackson unica LEGENDA, in fata lui staruri actuale precum Taylor Swift sunt zero la orice capitol!
Omul acesta a inventat un stil muzical, un stil de dans, a dus muzica pop la alt nivel, a creat isterie mondiala fara sa fi fost promovat de Youtube si social media, lumea nici nu-si inchipuie daca el ar fi fost acum in voga la ce nivel ar fi fost cu talentul sau, probabil la ani lumina de ceilalti!

| Anonim7391 a răspuns (pentru Simpatic):

Degeaba..am auzit ca nu prea a fost fericit

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim7391):

Probabil ca asa este, dar nefericirea lui nu a durat toata viata, ci mai mult ca sigur spre sfarsitul vietii lui, cel putin nu cand a devenit dintr-u sarac un star celebru fiind tanar, cred ca nefericirea lui a inceput odata cu multele operatii pe care si le-a facut si mai ales atunci cand au inceput niste escroci care vroiau bani multi sa isi posteze copiii in victime - acele procese.
parerea mea este ca cei care au depus marturii mincinoase si l-au acuzat pe nedrept ar trebui sa fie inchisi, insa nu stiu detalii din acele procese, daca nu cumva unii sunt bine mersi si cu bani castigati pe nedrept!

| MistarGoGu a răspuns:

Michael Jackson " produce "- acum mai mult " Mort " de cat făcea viu. Drepturile de autor. Asta daca e Mort cu adevarat si nu un Fake. Americanii sunt maestri la înscenări de tot felul. Cine a zis ca nu era fericit?