| anonim_4396 a întrebat:

Eu ascult metal, cum imi pot da seama daca sunt "poser"? Am auzit foarte des acest termen si vreau sa aflu odata ce este. Oricum, nimeni nu a spus ca sunt asa, doar intreb. Stiu ca inseamna sa te dai ceva ce nu esti, dar la mine totusi nu prea pare ca as fi poser, in general imi place sa ascult black/death metal, ceea ce este de calitate. Si mi s-a spus de multe ori ca am fata de rockerita, asta poate sa insemne ceva sau asa e fata mea? Si nu ma intereseaza sa fiu la moda, doar apreciez acest gen de muzica, cred ca mi se potriveste

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

"Poser" poti fi denumit atunci cand afisezi ceva ce nu te reprezinta. Daca arati a rocker-ita si pe tine te reprezinta acest gen de muzica, nu poti fi numita niciodata "poser", decat daca cineva nu intelege ce inseamna cuvantul. Si nu, nu te poate judeca nimeni ca muzica ti-a transmis anumite stiluri de imbracaminte sau look-uri in care tu te regasesti. Se intampla foarte des sa avem modalitati de copying din ceea ce ne place cu adevarat si e ok.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Ai dreptate, asa este. Mersi de raspuns