| KeySHINee a întrebat:

Hei TPU ce parere aveti despre trupa SHINee :* care este memnbrul vostru preferat...ce melodii va plac cu ei? Eu il ado pe Key

Răspuns Câştigător
| KimEunHee a răspuns:

Hey~ ^^ Mie imi plac foarte mult, e prima trupa k-pop pe care am ascultat-o. happy Si de cand i-am vazut prima oara, preferatul meu a ramas Jonghyun :X Desi am momente cand ii acord lui Key mai multa atentie ca sa zic asa. laughing Sau Minho... Eh, Jonghyun ramane principalul. XD In ceea ce priveste melodiile, sunt prea multe din care sa aleg. >< Replay, Ring Ding Dong (prima melodie :X) si imi plac mult cele de pe albumele Lucifer si Why So Serious (stiu ca albumul asta se numeste altfel, dar nu-i retin intotdeauna numele intreg XD).

| KeySHINee explică (pentru KimEunHee):

Si eu mai am inca doua prietene carora le place trupa SHINee si sunt la fel de "innebunite " dupa ei laughing nu stiu dar baietii astia au ceva special

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Si ce alte trupe k-pop mai asculti? Am vazut in playlist ca iti plac B.A.Phappy

| KeySHINee explică (pentru Cupcakestar):

Pai mai ascult si trupa Nu'est, MBLAQ T-ara ...si cam atat dar SHINee ramana favorita :*

| Cupcakestar a răspuns (pentru KeySHINee):

Si ie imi plac Nu'est, dar BIGBANG SAU B.A.P?

| KeySHINee explică (pentru Cupcakestar):

BIGBANG SI B.A.P. nu le-am ascult dar mersi ca mi-ai zis de ele o sa ascult

| Cupcakestar a răspuns (pentru KeySHINee):

:*

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Pai, mai ascult o tooona de trupe. XD Iar B.A.P sunt numarul meu 1, asa ca ma bucur ca ai pomenit de ei. happy Deci ii ador pe baietii astia. :X Mi-au schimbat viata cu totul. :X Alte trupe ce mai ascult ar fi INFINITE, BTS, BLOCK B, BEAST, MBLAW, BTOB, C-CLOWN, A-JAX, EXO, SJ, LC9, M4M, TASTY, 2PM, 2AM, JJ PROJECT, NU'EST, EXCITE, OFFROAD, 4MINUTE, SECRET, SISTAR, GIRLS' DAY etc... Sunt o gramada XD Playlist-ul meu complet are cam de toate, de la trupe vocale precum 4MEN, la trupe k-pop normale, la k-rock (CN BLUE, FT ISLAND, TOXIC, LEDAPPLE), la k-hip-hop (Zion.T, Primary, Supreme Team, Dynamic Duo, Bumkey, Yankie, Tablo, Ulgy Duck etc.) happy Tu? ^^ Eu cred ca te-am innebunit cu raspunsul meu. laughing

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Am uitat sa zic de VIXX, 24K si BIGSTAR >< Cum am reusit? >< Ah, si de Tritops sau Able la trupe vocale... Ah, si de artisti solo. laughing Aici ar fi Ailee, K. Will, Jay Park, Roh Ji Hoon si marea majoritate a membrilor din diferite trupe care s-au lansat si solo. ^^ Sigur imi mai amintesc ceva pe parcurs...

| KimEunHee a răspuns (pentru KeySHINee):

Chiar ca au ceva special ♥♥♥ Cu totii au daca stam si ne gandim bine laughing

| KeySHINee explică (pentru KimEunHee):

Wow u chiar stii o toona de trupe ...eu stiu cateva asa care imi place super mult pe primul loc ramane SHINee

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Chiar stii multe trupe, unele dintre ele chiar nu le stiam cum ar fiC-CLOWN, A-JAX, SJ, M4M, TASTY, 2AM, JJ si multi alti...Iti place Hyuna?

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Care a fost Trupa sau cantaretul care te-a adus in 'Nebuna Lume a K-pop-ului'?

| KeySHINee explică (pentru Cupcakestar):

Prima si prima data cand a inceputa toate "nebunia " asta ca sa ii zic asa a fost trupa SHINee nu eram asa nebuna dupa aceasta trupa dar l-am vazut pe dragalasul de Taemin

| Cupcakestar a răspuns (pentru KeySHINee):

Ooo... happyLa toata nebunia a inceput cu Bigbang, mai exact T.O.P-Turn it up(te rog asculta melodia asta poate o sa iti placa macar putin)happy

| KeySHINee explică (pentru Cupcakestar):

Da este draguta dar am uitat sa iti spun de la BIGBANG imi place melodia fantastic baby

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Si eu ma mir unde am adunat atatea laughing Si tot am uitat vreo doua... Cred ca am atat de multe pentru ca mereu am fost la curent cu noutatile, respectiv cu noile trupe ce au mai aparut si culmea, mi-au placut cam toti. laughing SJ am prescurtat de la Super Junior si cred ca stii de ei XD Scuze daca am indus confuzia asta. happy Oricum, ar trebui sa-i incerci si pe cei care nu-i stii. ^^ Cine stie ce preferati noi gasesti? smug Si daaa, imi place mult Hyuna love struck Bias-ul meu in 4minute :X Urmata apoi de Gayoon... Cateodata nu prea pot alege intre ele. XD

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

La mine tot a inceput cu SHINee. Prima melodie k-pop pe care am auzit-o a fost de la ei. ^^ Si, sincer, nu eram asa innebunita, dar imi placea, chit ca nu eram obisnuita cu genul ala. Pe tot parcursul videoclipului eram ceva in gen "Asiatici... Ce spun acolo? Cu ce-s imbracati?" etc, dar la sfarsit am zis "ok... imi plac! chiar imi plac!". Urmatoarea melodie pe care am vazut-o a fost Taeyang - Where U At love struck Il ador pe omul asta! Oricum, mi-a placut si aia mult, dar tot nu a aprins "nebunia" XD Urmatoarea a fost SS501 - Love Ya. Asta mi-a facut felul XD Deci eram innebunita dupa ea! love struck Si atunci am inceput sa caut mai multe despre k-pop si sa intru in "lumea asta nebuna". laughing

| KimEunHee a răspuns (pentru KeySHINee):

Nah, fiecare cu ale lui. laughing Am fost mereu la curent cu noutatile si se intampla sa nu fiu pretentioasa la genuri in sensul ca imi plac marea majoritate big grin

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Chiar am sa incerc si celelalte trupe, insa eu nu sunt neaparat cu k-popul, dar imi plac din cauza surorii mele care este moarta dupa ei(are si un "sot" asa ii spune ea) mie imi place mai mult j-rockul!happy

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Woohoo sper sa-ti placa~ ^^ Eh, si eu mi-l numesc pe Himchan sot asa ca o inteleg pe sora ta laughing Mai am o prietena buna care asculta si j-rock ^^ Am incercat si eu mai demult sa ascult, insa nu ma atrage chiar asa de tare... Desi, trebuie sa recunosc, ca dintre genurile de rock (mai am o prietena care asculta tot felul XD), j-rock-ul mi se pare chiar foarte bun, chit ca nu ascult. Cred ca trupele carora le-am acordat mai multa atentie sunt The Gazette si Diaura. happy

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Da si mie imi plac The Gazette si mai sunt care imi plac cum ar fi Nightmare sau Blood happy etc, etc

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

O sa mai incerc sa mai ascult j-rock sa vad... poate acum ma prinde XD Am luni bune de cand n-am ascultat o melodie >

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Apropo, de cand ascultati k-pop, respectiv j-rock? big grin

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Cam de anul trecut, cred! happy

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Cel putin k-pop, insa j-rock nu ascult de foarte mult timp!
Au inceput unele trupe sa imi placa de la niste anime-uri(asa a inceput mie sa imi placa j-rock-ul) happy

26 răspunsuri:
| LoveForCookies a răspuns:

Hei :* Cântă destul de ok, nu întru totul genul meu, dar destul de ok.
Şi dintre ei cred că Taemin thinking