| FearOfTheDark a întrebat:

Hey TPU.Nu mai inteleg.Am citit o gramada de comentarii pe Metalhead,am cautat pe net, dar nu stiu ce trupe vin la Rock The City si OST Fest.Am inteles ca la Rock The City vine Rammstein...si Bullet For My Valentine? Iar la OST Fest am auzit doar de King Diamond si zicea ca o sa dea in scurt timp detalii despre trupele care vor veni.Cat sa mai asteptam? Am auzit si un zvon, ca ar veni si Iron Maiden in Romania dar acum nu mai apare asta pe Metalhead. Unde trebuie sa caut sa ma lamuresc? Presimt ca vara asta in afara de Rammstein nu va mai fi nimic spectaculos.Voi ce ziceti?
Dau funda persoanei care ma lamureste straight face

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Iron Maiden sunt doar un zvon, nu cred ca or sa vina la vreun fest, cred ca o sa fie un concert separat.

| FearOfTheDark explică (pentru RockNbeer):

Si asa ar fi bine happy

| RockNbeer a răspuns (pentru FearOfTheDark):

Sincer sa fiu, cred ca zvonul va ramane doar un zvon, sunt sante mici sa mai vina, au fost si anul trecut.o trupa de un asa calibru, nu face vizite anualwinking

5 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

E prea devreme ca să se ştie clar ce trupe vor veni, iar organizatorii preferă să tacă decât să dea deumul la zvonuri false şi să-şi piardă credibilitatea pe viitor.

| FadetoBlack a răspuns:

Vine Roger Waters ( Pink Floyd ).

| Oston a răspuns:

Deci. Rock the City e pe 28-29 iulie si vine Rammstein, Trivium, Bullet for My Valentine si Spineshark. OST Fest nu se mai tine anul asta, posibil sa nu se mai tina nici anii viitori pentru ca nu exista suficienti bani - e din surse sigure ce zic aici, nu vrajeala. Iron Maiden vine pe 24 iulie la Arenele Romane.