| razy97 a întrebat:

Ibanez sau ESP?(vreau sa sune bine atat pentru heavy metal cat si pentru solo-uri rock). Vreau sugestii... Sunt intr-un mare impas! DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Un vot pentru Ibanez.

| RockNbeer a răspuns:

Ibanez...
Sunt curios totusi spre ce subgen de metal vrei sa te indrepti?
Ai putea sa incerci si un Jackson, sunt chitari numai bune pentru metal extream, dar si pentru solo-uri de rock clasic

| razy97 explică (pentru RockNbeer):

Pai melodii heavy metal ceva de genu Rammstein - Buck Dich sau Metallica... si ca solo-uri imi plac cele de la Guns N' Rsoses sau de ce nu Metallica iar... Parca tot tu mi-ai sugerat Ibanez GRG010LTD si chiar l-as lua. In fine, arata un pic uratel cu galben dar totusi suna bine. Am vazut un cover la Joe Satriani - Surfing with the alien si suna bestial! http://www.youtube.com/watch?v=X8VynsnN54s

| RockNbeer a răspuns (pentru razy97):

Este o chitara grozava, iti recomand sa o iei repede cat mai este la reduceri;)
Ar mai fi si aceasta
http://www.mcmusic.ro/......trica.html
chiar daca este mai scumpa, dozele H-S-H ori sa iti ofere santa de a canta mai multe genuri pe acea chitara;)
Ti-o recomand doar in cazul in care chiar vrei sa te apuci serisos de chitara, nu ar avea rostul sa arunci cu bani pe o chitara de 9/12 milioane ca peste cateva luni sa te lasi :))

| razy97 explică (pentru RockNbeer):

Ai dreptate! mersi de sugestie! despre Ibanez GRG 170 DX ce zici?

| RockNbeer a răspuns (pentru razy97):

Destul de buna happy