| Vlady_Biggie_1996 a întrebat:

Sal'tare tuturor!
Impreuna cu un amic vreau sa ma apuc de rap, dar as dori sa-mi ziceti cam de ce avem nevoie!

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu oricine ajunge rapper.
trebuie sa ai o dictie foarte buna, o cultura solida despre orice, ca sa fii in stare sa scrii/rimezi despre orice, o gramatica impecabila.
scrii melodii, te duci la un studio de inregistrari, vezi cum esti primit...incerci.
nu te gandi la succes si faima din prima, concentreaza-te pentru inceput la calitatea muncii tale.
oricum, in orice chestie in care vrei sa te bagi iti trebuie bani, desigur.
dar daca vrei sa fii un fel de alex velea, imi pare rau ca ti-am raspuns.

| gAZAh a răspuns:

De bani.
Ca sa faci rap iti trebuie bani pe care sa-i dai la studio.Nimic nu e gratis.
In plus trebuie sa stii sa scrii si sa vorbesti corect romaneste, sa stii ce e ala un beat, un instrumental, sa faci rime cum trebuie.

| Maria_Daiana_1992 a răspuns:

Eu spun sa astepti ceva ani pana mai cresti. Iti trebuie talent pe langa multe altele, dar sincer nu stiu cine ar asculta un baietel.