| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi spuneti cum pot invata sa cant mai bine fara lectii de canti. Fac rap dar vocea ma cam trage in jos.

2 răspunsuri:
| Nitroblast a răspuns:

Repetitie si iar repetitie. Daca te referi la faptul ca falsezi, asta e solutia. Daca e vorba de timbrul tau vocal, atunci nu e nici o problema, probabil inca esti mic si se va mai schimba de-a lungul timpului. Nu conteaza daca ai sa zicem un timbru mai inalt, asa este vocea ta si te defineste, la pachet cu flow-ul.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Stiu sa cant cat de cat, nu falsez neaparat. Si cat despre varsta cam ai dreptate, am 13 ani dar am vocea destul de groasa pentru varsta asta si nu-i un avantaj pentru mine avand in vedere ca multi isi bat joc de asta laughing