| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am o intrebare. nimic nu mi-am dorit mai mult vreodaa decat sa cant. sa urc acolo pe scena sa cant o melodie care sa faca publicul sa rada sa planga sa cante cu mine sa ii aline durerea... dar nu cred ca pot. am o voce joasa. de piept, cand cant se simte vibratia in piept daca asta va da un indiciu despre cum e vocea mea... nu am luat lectii de canto nu stiu daca cant macar solfegiul bine. mereu am vrut sa pot canta ca Mariah Carey, Whitney Houston, Celine Dion sau chiar Conchita Wurst. dar niciodata nu imi iese si daca cant mai mult de sa zicem 15 minute nu mai pot vorbi 2 ore pana imi revine vocea. am vreo sansa sa pot canta asa cum imi doresc? daca da imi puteti spune ce trebuie sa fac ca sa pot canta asa frumos?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Pai, in ziua de azi e foarte realizabil. Oricine devine o "vedeta".

Alina Eremia
Fely
Adda
CarMen
etc. au devenit "vedete" peste noapte, si nu cred ca au cine stie ce voce.

Du-te la un studio, fa rost de o melodie fara sens si inregistreaz-o. Baietii de la editari se pricep foarte bine

| LoveIsLove4Ever explică (pentru iSwag):

Nu vreau sa fiu la editari, vreau sa fiu eu, sa urc pe scena si sa ma recunoasca lumea ca pe cele mentionate mai sus. Daca ar fi editat as simti ca e trisare si minciuna ceea ce nu-mi place. si nu vreau melodii fara sens... am spus ce as vrea sa cant.

| iSwag a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Pai, asa nu o sa ajungi pe radio => nu o sa fii cunoscut.
Iti trebuie o melodie fara niciun sens.

In fine, daca tu vrei sa fii o vedeta care vrea sa aiba milioane de fani fanatici si Robbie Williams sa-i cante in descriere, iti trebuie ceva talent...

| LoveIsLove4Ever explică (pentru iSwag):

Eu si nu numai consider ca am tot ce-mi trebuie sa urc pe scena cu exceptia unul lucru... vocea... de ea am nevoie este orice fel de metoda sa o modelez asa cum vreau? oricat ar dura

| iSwag a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

E ca si cum ai spune: Eu consider ca sunt perfect pentru a fi un pilot. E doar o singura problema : Am rau de avion.
O metora ar fi orele de canto, banuiesc.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru iSwag):

Imi poti spune te rog cam cat costa lectiile de canto? asa in medie

| iSwag a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Sincer sa fiu, nu am absolut nicio idee. Nu cred ca ar fi asa de scumpe. Banuiesc ca te poti informa de pe internet.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru iSwag):

M-am informat in jur de 80 lei pe sedinta, a 7 sedinte pe saptamana timp de un an. si isi va ridica profesorul palat de aur la sfarsitul perioadei

| LoveIsLove4Ever explică:

Ca voce as fi putin apropriat de conchita wurst, caci ea este un el si are vocea mai joasa decat C. Dion M.Carey sau W.Houston. si pot canta "Impossibile" versiunea james arthur ok... dar nu imi place cum suna, nu are factorul "wow" de pe la jumatate deja incep sa ragusesc desi nu is racit