| gabrielos92 a întrebat:

am o problema cu chitara mea electrica.De cand am schimbat corzile nu mai suna la fel suna oribil, am fost la magazinul de chitari si mi-a zis ca e bine da nu e...Cred ca e de la octave cum sa o reglez, please help, DAU FUNDA! Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Dianaaa1997 a răspuns:

De obicei cand schimbi corzile uneori dureaza putin [gen o saptamana] pana cand se aseaza bine. Asa in timpul ala se dezacordeaza foarte repede, adica faci un band si trebuie sa acordezi din nou. Poate iti falseaza si grifful, e ciudata situatia daca pana acum nu a mai facut asa. Du-o si tu la cineva care se pricepe, poate iti rezolva problema. :*

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Este acordata bine?
Cum o acordezi?

| Mircea1209 a răspuns:

Salut, nu poti sa reglezi o chitara de la octave si doar sa o acordezi Uita-te putin la grif. daca distanta dintre corzi la un capat al grifului la celalat difera relativ mult sa zicem cativa cm inseamna ca, chitara ta falseaza si trebuie indreptat grifu. X de la magazinu de chitari poate nu stie foarte bine structura si de asta ti-a zis ca e bine.

| gabrielos92 explică:

O acordez cu Acordor.Nu pot sa cant nimic pea ea.
Nu stiu ce sa mai ma fac...