| Аndrew a întrebat:

Imi bzzz-aie coarda mi( cea subtire) la chitara acustica, este foarte enervant si deranjant, care ar fi cauza? Mentionez ca am ros gaura la pragus pe care sta coarda si la fel si bridge-ul l-am ros(poate sa fie din cauza aceasta sau... ).

2 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Da...bineinteles ca poate fi din cauza asta, imi imaginez ca nu esti lutier profesionist deci nu stii cat trebui sa "rozi".
Ai incercat sa schimbi coarda inainte sa "rozi" pragusul?

| Аndrew explică (pentru RockNbeer):

Anainte de a schimba un set cu coarde noi, am ros pragusul, deoarece coarda era indepartata de tastiera si era imposibil de cantat in deosebi acordurile cu bara(FA).