| nimenisinimik a întrebat:

Pentru cei care stiu a canta la chitara.Cum pot sa realizez acordurile cu bara mai bine.De fiecare data cand fac un acord cu bara ramane cate o coarda muta si sincer apas destul de tare. Daca aveti si niste exercitii ar fi perfect.Multumesc is dau funda!

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Trebuie sa exersezi, nu sunt exercitii speciale, ai putea sa exersezi doar cu bara pentru controlul pozitiei prima data si apoi cu cite un deget in parte adaugat la bara si tot asa pina faci tot acordul. Seamana, daca vrei, cu felul in care invatam sa scriem, nu exista exercitiu mai bun decat scrisul, asa si aici. Succes!