| Missin`you` a întrebat:

Sincer, ascultati manele?happy

Răspuns Câştigător
| ely92music a răspuns:

Sincer... nu ascult, dar nu am nimic cu cei care asculta!

97 răspunsuri:
| Diiiiiia a răspuns:

Asa, in particular nu ascult.Sincer
Dar cand se mai investe o petrecere pe undeva, nu ai cum sa nu asculti. Si nu strica deloc cate o manea la vreun partyoh go on

| dadaaaaa a răspuns:

Cum zice si Dany degeaba tot ziceti ca nu va place si din astea pot sa pun pariu ca la 80% dintre voi se gasesc 2-3-4 -10 manele in comp.Pe pariu.straight face

Si da, sincer, ascult manele, si? care`i problema?

| Vizitiul a răspuns:

Ascult toate genurile de muzica, cu exceptia muzicii rock. Nu vad unde-i rusinea, multe persoane -i catalogheaza pe cei ce asculta manele ca fiind cocalari. Si care este problema? Totusi, ascult tot ceea ce doresc, independent de perspectiva celor din jur.
Da, Angel, ascult si manele!

| Vizitiul a răspuns:

Eram 100% sigur ca vrei primii o multime de raspunsuri contra manelelor, dar nu stiu cati dintre useri au puterea de-a recunoaste veridicitatea omogena!?

| Vizitiul a răspuns:

Adiaa-dar care este problema, rromii, nu sunt tot oameni ca noi, nu avem drepturi egale pe acest pamant, nu suntem egali in fata lui Dumnezeu independent de culoare, varsta, sex sau religie imbratisata?
Mi-e mila de felul in care percepeti lucrurile.

| Vizitiul a răspuns:

Refflex -bai baiatule, pe mine nu ma caracterizeaza manele sau versurile prezentate in manele. Le ascult si nimic mai mult, sunt piese vechi, care m-au impresionat. Am specificat ceva mai sus, ascult si alte genuri, nu doar manele. Nu doresc sa mai iau de aspectul tau fizic, mi se pare absurd.
Spui ca am fata de manelist, sa inteleg ca tu ai fata de dens, step?
Invata sa te exprimi corect, "intr-adevar", se scrie cu cratima, dar ce pot sa mai zic!? Inainte de conjunctiile adversative: ci, dar, insa, iar, se pune virgula, prietene. Daca ajungi sa te iei de cineva gratie genului de muzica distinct de al tau, esti infim. Cum naiba sa progreseze tara in acest ritm?

| Vizitiul a răspuns:

Minerva-ceva mai sus am specificat ca nu ascult rock, dar asta nu inseamna cai condamn pe cei ce asculte astfel de genuri muzicale, cu atat mai putin sa-mi expim frustrarea prin puhoaie stupizi. Oameni distincti, gusturi distincte, mi se pare normal, dar tind sa cred ca -i greu de inteles pentru unii useri.

| Vizitiul a răspuns:

Greenish-stai relaxata, in orice coltisor exista unul care vrea sa creeze agitatie, unul gata sa provoace zazanie.

| anca943 a răspuns:

Am ascultat, nu mai ascult de prin 2006-2007. Daca ma intrebi de vreun,, cantaret'' de manele aproape ca nici nu-i mai stiu numele.

| lexy22 a răspuns:

Nuuuuuuu!

| PaulB a răspuns:

Sincer Nu, dar mai bine as asculta manele decat rock :-& emo aia oh go on

| rockaholic a răspuns:

Slipknot slipknotwinking

| woody_9489 a răspuns:

Sincer, nu happy

| lolitagirl a răspuns:

NUUUU...doamnee fereste laughing

| deffect a răspuns:

Sigurr love struck ca nu raised eyebrows

| Tourniquet a răspuns:

Salut.
Nu am ascultat, nu ascult si nu voi asculta. Pur si simplu nu inteleg o iota din ce spun cantaretii in acele melodii, nu inteleg un cuvant.
Si suna prea "cocalaresc" numai bani, femeie oh go on.
Nu am nimic cu rromi, dar nu place melodia. Ce? Suntem intr-o tara libera. Unu asculta rock, altu' pop, altu' manele. Fiecare cu genul lui de muzica.
Nu am sa zic nici "hua!" nici "i love manele" oh go on.
@greenish, ai perfecta dreptate, daca ne judecam dupa stilul de muzica avem o tara de rahat oh go on.
Pa, pa :]

| LittleandLiars a răspuns:

Crimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nu happy

Deci le urasc sunt cele mai stupide caraghioase ciudate "melodii"

Daca se pot numi"melodii"

Ce sa ascult niste rromi care cant despre bani, femei, averi, dusamni oh go on

Rock mamaie

| Ramina a răspuns:

Nu, le urasc. Pentru ca sunt cantate de rromi si oricum versurile nu au nimic atragator. aproape toate sunt la fel. Despre bani si femei :-&
Ascult orice in afara de manele laughing

| kiss1 a răspuns:

SincerR, noo, dar...nu am nimic cu ele si nu am nimic cu persoanele care asculta asa genuri de muzicaaA!

| madycoco a răspuns:

Sincer? Da.

| love4u a răspuns:

Rareori. Ascult doar cele pe care merge un chef, nicu paleru si uneori melodii de suparare, in unele momente.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

A critica manelele nu înseamna rasism, ci neacceptatrea inculturii, a non-valorii.
Manelele nu reprezintă muzica ţigănească, ci un simbol al prostului gust, al spiritului grobian, needucat, favorizat de dictatura banului în care trăim.

Există şi muzica ţigănească ce are valenţe artistice:
http://www.youtube.com/watch?v=Cqe2ZFgERVg
http://www.youtube.com/watch?v=BKva8k2TEOY
http://www.youtube.com/watch?v=aYiHg-a87hk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5gvFH0JuCrE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4YUa_Qns0Ts&feature=related
Ce ziceţi de asta?
Propuneţi şi voi videoclipuri similare.

Răspuns utilizator avertizat
| criss:) a răspuns:

Nu.ascultam cand eram mai micahappy

| vivalavida a răspuns:

Nu, pur si simplu nu ma reprezinta

| cosmin deejays a răspuns:

Nu sunt anti-manele dar nuci nu-mi place decat 3 sau 4 hai rock-ul

| Andreea_9565 a răspuns:

Sincer, nu. happy

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Sincer.nu!happy

| toffy a răspuns:

Doar pe cele compuse de mine laughing

| Duhovnicul a răspuns:

Sincer ascult cateodata si nu mi-e rusine sa recunosc, evident nu imi plac cele cocalaresti in care se vorbeste despre bani, femei, vile, masini, piscini, dusmani etc., sunt si unele melodioase de dragoste care suna binisor chiar daca sunt fie si plagiate. Parerea mea e ca cei care sunt impotriva manelelor sunt intoleranti si ingusti la minte, nu te obliga nimeni sa asculti, fiecare are liberatea de a alege si de asta exista democratie, asa ca nu vad de ce trebuie sa judeci un om dupa genul de muzica pe care il asculta.