| Missin`you` a întrebat:

Sincer, ascultati manele?happy

Răspuns Câştigător
| ely92music a răspuns:

Sincer... nu ascult, dar nu am nimic cu cei care asculta!

98 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nuuuu! Nu supor manelele! Adica ce ma intereseaza pe mine ca pe ala care canta la parasit gagica, s-a certat cu ea si prostii desastea cu fete care dau din buci mai bine ma omor!

| Mirii (:. a răspuns:

Eu personal nu le urasc da acasa nu le ascult, numai cand ma duc undeva. N-am problema cu ele. Le suporthappy. Sunt vreo 2-3 care imi plac da nu le prea ascultlaughing.

| BaDrihanna a răspuns:

Urasc manelele, le canta rromi

| ReveuseKaari a răspuns:

Sincer, nu. Dar nu am nimic cu persoanele care le ascultă... atâta timp cât nu sunt exageraţi, merg ascultând muzică la telefon pe difuzor sau dau volumul prea tare. Eu în general ascult metal simfonic, clasică sau alte genuri asemănătoare. Pur şi simplu nu îmi plac. Şi nu am nimic cu ţiganii (sau rromi... whatever).

| xasfgbgfh a răspuns:

Nu!

| kryssstyna a răspuns:

Nu imi plac de loc laughing

| UnNimeni_8193 a răspuns:

Categoric NU

| Dede_1899 a răspuns:

Iti zic cu toata sinceritatea:nu ascult manele.ascult rockhee hee

| razvanadriann a răspuns:

Nu serios. dar care este problema fiecare cu alegerile si gandurile lor straight face cine are dreptul sai catalogheze pe ceilalti numindui cocalari si altele pe cand ei crezanduse nu stiu ce sunt chiar de fapt cocalari. dar nu nu ascult mane happywinking mult succes. HuSh3r

| C3dRyK a răspuns:

Nu

| CiRiNeL a răspuns:

Nu ascult...insa din pacate din cauza anturajelor cateodata la unele chefuri trebuie sa le accept...asta e

| laugh a răspuns:

Le urasc. Si aproape ca te urassc si pe tine ca ai inclus in propozitia ta cuvantul "manele"

| myha_8968 a răspuns:

Nu ask.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte ascultam, acum m-am lasat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer... da, cel putin o data pe saptamana. Ma obliga vecinii (si eu, si ei stam cu geamurile deschise, ca e vara). Iarna nu ascult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Dany, dupa cum pui problema, as avea ceva si impotriva poporului chinez, ca nu ascult nici muzica chinezeasca. A propos, tu asculti rock? Daca nu, esti anti-american, anti-englez, anti-popoare nordice, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult, inevitabil!
De ce, crezi ca acelora carora nu le plac manelele intra in colaps si, pentru ca isi pierd cunostinta, nu mai aud nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@greenish, ce-ai cu oamenii? DE ce crezi ca nu exista nimeni in Ro care n-asulta manele?
Eu am crescut de mica cu muzica simfonica, jazz si rock (atat cat se putea). Asta aveau parintii pe benzi de magnetofon. Asta ascult si acum. Poate daca as fi ascultat altceva atunci, as fi avut alte gusturi acum. Ai vreo problema? Atunci e problema ta, nu a mea.
PS" tu ai catalogat oamenii dupa muzica pe care o asculta. Ups, am ajuns si emo, acum... rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da sigur...oh go on.asa ziceti toti, dar cand ajungeti acasa dati muzica(manele) la maxim.mai stiu eu d`astia! eu una ascult.nu pot sa zic ca imi plac toate. dar nu pot sa zic ca unele nu imi plac.de ex ascultati Florin Salam-zile pentru mama.asa melodie...nu mai gasiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! nu-mi place sa ascult unu' care se vaita '' au viata mea" su altu care se da mare '' cate turnulete am ''! Ma rog fiecare cu gusturile lui nu judec pe nimemi.
DAR TU, ASCULTI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac cateva dar nu toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu ascult ce muzica mi se pare ca-i faina, nu-mi pasa prea mult ce ai eu ascult ce melodii îmi plac, dacă aud ceva rock o ascult, pop, hiphop, rap, manea chiar, dar mai rar(mai mult la petreceri). La mine nu prea contează ce gen de muzica ai, dacă am auzit o melodie care-mi place o ascult pana mi se face greata de ea.

| PurpleLadybug a răspuns:

@greenish:"daca s-a ajuns sa se judece omul dupa muzica e clar"
pai daca mai ti eu bine minte, tu ai spus undeva mai sus ceva pe-acolo de cei care asculta rock si punk si ai spus ca ei(manelistii)"macar nu stunt satanisti". deci, care pe cine judeca. Fratilor, nu te poti caca in gustul omului! incercati sa intelegeti, si sa recunoasteti. majoritatea spun ca nu, in schimb "se rup" pe manele de cate ori au ocazia. Sincer acum, nu ascult, nu'mi plac, nu ma incanta. Sunt cateva care au ceva mai de Doamne-ajuta de ascultat, dar nici pe alea nu le ascult. Fiecare asculta ce vrea, clar? Nu inteleg de asemenea de ce ploua cu "stupid"straight face. Fiecare are parerea luirolling eyes
Take carepeace sign

| unknown a răspuns:

Nu, nu ascult mi se pare o pierdere de timp sa asculti asa ceva dar fiecare cu parerile lui asa ca no offense...

| Aliiiiiiii a răspuns:

Sincer, nu.Nu stiu nu le suport

| ıllıllı KaTyıllıllı a răspuns:

Normal ca NUbig grin

| any_3631 a răspuns:

Sincer da si nu stiu de ce toata lumea nu recunoaste ca asculta manele...hai sa fim seriosi toata lumea asculta manele mai ales la o petrecere

| liana_7847 a răspuns:

Eu nu ascult manele, ba chiar mai mult :le detest