| 2pac a întrebat:

Stiti ceva concret despre 2pac?

5 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Si-a inceput cariera ca dansator al trupei Digital Underground.Primul sau album a fost,, 2 Pacalypse Now", iese la lumina prin versurile dure despre cartier, rasism, rivali. Urmeaza,, Strictly to my niggaz"(1993), deja devine celebru mai ales in randul pasionatilor de rap.

Din pacate ne-a parasit in anul 1996 in urma unui accident... un sofer necunoscut isi descarca un revolver in corpul sau in timp ce se afla la semafor. Dupa sase zile moare din cauza complicatiilor cauzate de gloante la plamani.winking

| D-Anna a răspuns:

Clar era negru o muritus si cantecele lui au fost mai mult poezi:X are chiar si ceva volum(e) de poezismug rap hh canta parca tongue >big grin

Janina
| Janina a răspuns:

Stiu ca e mort!

| conflict a răspuns:

Era negru...

| urbanghost a răspuns:

Da, ca a fost un rapper renumit laughing