| RealRap a întrebat:

Am inteles ca rasa neagra a aparut printr-un om care a fost pedepsit de un zeu facandu-l negru.
Deci, pedepsesti un om facandu-l negru, vorbim aici de un zeu rasist?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Faza cu ganditul este un indreptar pentru cei ca tine. Chestia cu omu negru ai inteles-o prost, DACA te duci in Africa ai sa vezi destui NEGRI albi (albinosi), adica cu mult mai albi ca tine. Eu am intalnit in familia unui atasat dintr-o ambasada a unei tari africane un negru care avea printre cei sapte copii unul de spuneai ca-i din zapada. Se pare ca HAM, unul din fii lui Noe era mai negru, asta a luat-o in spre Africa. Si noi se ZICE ca ne tragen din popoarele asiatice (indo-europene), tu ai ochii oblici si esti galben sau maro la culoarea pielii sau la tine e fundamentala chestia cu GANDITUL, exista, dar lipseste cu desavarsire!?

| oprescudorin11 a răspuns:

Te-ai intrebat ce s-ar fi intamplat daca toata populatia terrei era compus doar din oameni negri? Si aveau capitala la Londra? Sau, cum va fi in curand, din oameni galbeni cu capitala la pekin? Rasismul este pe cale de disparitie, caci albii insisi sunt pe cale de disparitie. Zeul care va predomina va fi negru- galben -arab.
Va fi la fel dar pe invers.Asa cred.

| martzian a răspuns:

EstiUnTrolNesimtitDeFaptNuGandestiPutinCiDeloc.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ai inteles gresit. Asta inseamna ca ai un IQ scazut?

| DonaldTrump a răspuns:

Dumnezeu nu a facut pe nimeni negru, faptul ca l-a pedesit pe Ham este adevarat dar nu scrie nicaieri ca l-a transformat intr-un negru.

| IvanMihai a răspuns:

De unde ai inteles asta?

| Natus4Vincere a răspuns:

Nu mai crede tot ce ti se spune, dumnezeu nu exista...