| paulici09 a întrebat:

Am o intrebare: Va veni sfarsitul lumii? Daca da cand? funda!

Răspuns Câştigător
| kriystina19 a răspuns:

Cu siguranta va veni sfarsitul acestei lumi dar in biblie scrie negru pe alb ca nici macar fiul Isus Hristos nu stie ziua ceasul sau ora cand acest pamant se va sfarsi.
Ce este cert este ca in biblie scrie ca aceasta lume nu se va sfarsi pana cand toata fiinta umana nu o sa afle ca exista Dumnezeu.
Atunci cand toata fiinta umana o sa cunoasca legea lui Dumnezeu si nu o sa o implineasca atunci zice Domnul ca se va sfarsi acest pamant. Sper ca te-am ajutat pentru mai multe detalii daca esti interesat citeste apocalipsa din biblie si o sa te convingi singur/a.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru kriystina19):

Nu stie iisus cand se va sfarsi lumea? Inseamna ca nu e omniscient, si cum dumnezeu e intreit si toate trei au aceleasi abilitati rezulta ca dumnezeu nu e omniscient.

23 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In 32. 12. 2001 ore 6:78. thinking

| Minks a răspuns:

Vrei sa-mi consult globul de cristal?

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Trebuie sa vina din moment in moment. Asa ca da funda repede, cat mai e timp.

| dragos9234 a răspuns:

Dumnezeu tine in mana o telecomanda cu un buton rosu care atunci cand va fi apasat lumea va face POC, cel mai probabil acel buton va fi apasat cand dumnezeu va avea un spasm la acel deget pe care il tine pe buton.Multumit de raspuns?

| ateuNEGATIV a răspuns:

Peste 5 mld de ani

| unbaiatanonim a răspuns:

Dumnezeu a programat lumea. El are un panou de control in care face tot ce vrea. Are un buton pe care scrie ARMAGEDDON cu rosu. Apasa pe el, introduce parola de root (sau de administrator) si gata. O sa ii spun sa faca un print screen cu toate abilitatile si sa mi le trimita prin mail. Imediat ce le primesc le voi posta aici happy

| nimeeee a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Sa stii ca toti care incearca sa isi bata joc de Dumnezeu nu vor ramane nepedepsiti! nimeni nu isi poate bate joc de Domnul nimeni!

| unbaiatanonim a răspuns (pentru nimeeee):

Usor, deja vorbesti ca in desenele animate. Apropo, nu te enerva ca faci riduri. Dovedeste-mi ca exista dumnezeu.

| nimeeee a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Chiar nu ma enervez happy sunt calma si linistita si daca vrei dovada ca exista Dumnezeu citeste in biblie... deja dai dovada de copil fara minte nu te supara dar asta e adevarul daca nu vrei sa crezi nu am ce sa iti fac.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru nimeeee):

De ce ma trimiti la biblie? Tu nu poti da un raspuns?

| nimeeee a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Crezi ca Enstein exista si nu l-ai vazut, atunci de ce nu crezi ca Dumnezeu exista? daca ai crede in el ca si ''Credincioasa''cel putin sa crezi ca exista ..macar cere-i Domnului cu credinta sa faca o minune, si daca ai credinta va face o minune in viata ta daca nu inseamna ca nu l-ai rugat cu credinta. happy

| unbaiatanonim a răspuns (pentru nimeeee):

Exista poze cu Einstein. Exista dovezi ca a existatwinking, inainte ca sa vorbesti aiurea documenteaza-te.

| nimeeee a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Sti ce daca nu vrei sa crezi nu crede.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru nimeeee):

Pai nu poti sa crezi in ceva ce stii sigur ca a existat/exista. Crezi doar in ceea ce nu e dovedit, cum ar fi zana maseluta, dumnezeu, mos craciun si alte personaje mistice.

| nimeeee a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Bine...macar eu cred big grin nu ca tine.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru nimeeee):

Ok, crezi dar nu stii in ce tongue

| thecakeisalie a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina candva, insa nimeni nu poate sti cand exact.

| madalina2222 a răspuns:

Uite pe saitul asta poate o sa-ti faci niste idei:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=b4uWB56W8qc&feature=endscreen

| Mn0 a răspuns:

Stai sa ma duc la toaleta o sa ti prezic in urina

| nimeeee a răspuns:

Sigur ca va veni sfarsitul lumii si doar D-zeu stie.