| all3xandrutzaaaa a întrebat:

Buna suna ciudat stiu da chiar nu stiu ce mi s-a intamplat.azi la ora 6 dimineata m-am trezit si m-am culcat la loc.am visat copii mici iar apoi pana sa ma trezesc am simtit ca nu pot sa ma misc si am vazut sigur pe perete o ecuatie a+B+B=in fine pare total absurd stiu da chiar nu stiu ce mi s-a intamplat. e foarte putin posibil sa fi visat a parut real si nu mi sa mai intamplat niciodata.eu de craciun nu am fost la biserica e posibil din asta? va rog mult ajutati-ma putin cu un sfat nu stiu da va rog mult fara raspunsuri la misto.multumesc mult

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Timpul trece mai ciudat când dormi și visezi. Adica timpul din vis poate sa dureze sa zicem 2 ore, iar în timp real dacă au trecut 2 minute. Cat despre faptul ca nu te-ai putut mișca e perfect normal, când visezi creierul blochează semnalele către membre ca în cazul în care visezi ca alergi sa nu începi sa dai din picioare și mâini. Iar despre copii, probabil ai văzut în timpul zilei niște copii și acea ecuație, cercetătorii spun ca visele ar fi o reflexie a ceea ce ai trăit și văzut în timpul zilei. Sa știi ca și gândurile pe care le ai înainte sa adormi influențează visele. Daca te gândești la faptul ca ești pe o insula pustie și iți imaginezi diverse scenarii, când adormi se transfera subconștientului, care o sa transforme visul în unul frumos sau urat. In ciuda faptului ca oamenii zic ca nu se pot controla visele, sunt contraziși de știința din nou. Exista "visele lucide" în care poți lua controlul asupra visului, sau doar sa îl privești. Sa iei controlul asuprea sub-conștientului necesita practica care durează ceva, eu de exemplu pot face acest lucru, dacă visez urat, pur și simplu "schimb" visul sau îl modific sa fie frumos.
Deci daca nu mai vrei sa visezi urat, incearca sa preiei controlul asupra visului, deși pare imposibil chiar se poate.
Restul cu semnificații ale viselor sunt tâmpenii, atât timp când le poți controla nu te vor influenta, însă necesita mult antrenament al mintii.

9 răspunsuri:
| LgMihail a răspuns:

Fa-ti cruce inainte sa dormi si "recuperezi" lipsa de la Biserica.
Visul tau nu e nimic "paranormal". Si eu, chiar inainte sa dorm, intr-o perioada, vedeam conturul lui Iisus oriunde ma uitam.

Oricum, ar mai fi o varianta (daca nu o consideri un "misto" laughing ), improbabila, bine-nteles:
Niste entitati din alta lume dadeau lucrare la matematica si te-au contactat ca sa le ajuti :-> Poate te-au confundat cu vreun medium. Who knows?

O zi buna >big grin

| MyObsession a răspuns:

Ăsta a fost un vis sigur. Când te trezeşti eşti într'o stare de amorţeală dacăai dormi şi ai visat ''bine''. Oricum, asta nu are deaface cu religia.

| PreaSfintitu a răspuns:

Nu mai merg la biserica de 10 ani si tot nu vad ecuatii pe pereti

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! copiii mici in vis inseamna necaz, cat despre a cea ecuatie, cred ca a fost tot in visul tau, si asa se intampla ca in vis sa credem ca e real, nu strica sa te duci la preot sa te marturisesti, si cu siguranta te vei simti mai usurata, e doar parerea mea, tu vei face ce doresti...o zi bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
| EvangelineLovin a răspuns:

Ciudat. Si eu ma mai trezesc cateodata si nu stiu ce zi e, unde sunt, cine sunt, si-mi ia cateva minute sa-mi revin.
Nu cred ca e pentru ca nu ai fost de Craciun la Biserica, dar ca sa fii sigur ai putea sa te duci intr-o duminica, ca sa te linistesti putin.
De obicei visele nu inseamna nimic asa ca nu te mai stresa din cauza viselor.

| diamar a răspuns:

Eu cred ca ai visat totul.Cat despre senzatia ca nu puteai sa te misti, cred ca a facut parte din vis... Uneori visele ti se par reale, stiu!

| Winehouse a răspuns:

Salut...uneori mi se intampla si mie dar in alt fel tot visez foarte urat si alte chestii dar am incercat sa fiu mai relaxat si sa nu ma gandesc numai la rau (ex mama ce o urasc pe aia. o sa ma razbun) si asa am inceput sa dorm mai bine... sper sa iti fie de folos

| sweetdreamsofagirl a răspuns:

Mersul la biserica este foarte important, este adevarat. dar gandeste-te un pic la oamenii care au joburi care nu le permit sa mearga la biserica ori de cate ori vor. nu viseaza lucruri ciudate. poate ca tot visul a fost o incercare a subconstientului tau de a te mustra ptc consideri ca nu e in regla ca nu ai fost la biserica. eu zic sa stai linistita si sa astepti pana seara urmatoare. daca dormi singurica in camera, incearca sa creezi un mediu relaxant, cu o caldurica moderata si putina lumina.sa fie si un miros placut(incearca betisoare aromatizante)...si dormi linistita:*te draga(sa stii ca vorbesc din proprie experienta-am patit si eu sa vad urme si umbre pe pereti si toate alea)bafta:*