| alialialiali a întrebat:

sunt cu un baiat de 2 ani jumate,il iubesc enorm de mult, nu stiu ce mas face fara el.acum jumatate de an am facut o greseala enorma! l-am inselat,adica m-am sarutat cu un alt baiat de mai multe ori,desii iam zis ca am iubit de mult timp,si nu e ca si cum as fi fost cu el,era mai mult o joaca. dupa scurt timp l-am refuzat,i-am zis ca imi iubesc prietenul, acum am remuscari groaznice.plang..ma gandesc la ce am am facut si regret din tot sufletul.e un baiat de nota 10, nu stiu de ce am calcat stramb, ma simt foarte vinovata si simt ca nu il merit.nu vreau sa ii spun,nu vreau sa afle,el e in zodia leu,el nu m-ar ierta in vecii vecilor! se spune ca daca iti pare rau pentru ce ai facut,nu mai repeti greseala si iti ceri iertare la dumnezeu acesta te iarta.ce am facut eu se numeste curvie,vreau sa ma duc la preot sa ma marturisesc, sa ma impartasesc si sa ma duc in fata icoanei facatoare de minuni sa ii cer sa nu ne desparta niciodata.intrebarea e:ma va ierta dumnezeu pt faptele mele, chiar regret! ..cica iarta dar sunt si consecinte,credeti ca,chiar de ma va ierta,voi avea consecinte ca el sa afle totul si sa ma parasrasca,adica ca,consecinte sa raman fara el? imi e tare teama,nu pot traii fara el,nu vrea sa ne despartim! vreau raspunsuri, fara abatere de la subiect! nu ma judecati.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Ehei, de-ai sti tu de cate ori s-a sarutat (sau o sa se sarute) si el cu altele! Stai linistita, nu fa o tragedie din asta. Si daca suspectezi ca el te-ar parasi daca ar afla, inseamna ca nu e un om zdravan la cap. Cu un astfel de om, care nu stie sa si ierte, nu ajungi departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

"Cu un astfel de om, care nu stie sa si ierte, nu ajungi departe." ce prostie. daca ii se permite acum un sarut, ce urmeaza, o partida in trei cu alti 2 baieti?

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca el este, sau va fi tot timpul, usa de biserica? Chestii de astea se intampla in mai mult de 90 de cazuri din 100 in zilele noastre. Ce ar insemna, sa se desparta toate cuplurile sau majoritatea? Unde s-ar ajunge, daca n-am fi si putin toleranti? Si fata nu s-a culcat cu tipul respectiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

". Ce ar insemna, sa se desparta toate cuplurile sau majoritatea" de aia majoritatea cuplurilor tin doar 6luni, nu conteaza ce varsta au. ier aici un sarut, dupa o aventura si dupa fac pe victimele ca de ce tot li se intampla lor asta.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Daca inca plangi inseamna ca nu te-ai iertat pe tine insuti, dar daca vei fii sincera cu el iti vei invinge toate aceste stari. Daca te iubeste cu adevarat iti va acorda o noua sansa.

| Doub a răspuns:

Ce treaba are zodia cu inchinatul la icoane, cu preotul si cu sarutul?raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiaza intrebarea si reciteste-o peste cativa ani, sa vezi ce o sa te mai distreze.

| Țoglă a răspuns:

Vârsta?

| HDeNiSaR a răspuns:

Sinceritatea si respectul e cheia fiecarei relatii.

| muffinXXL a răspuns:

Sper că nu crede careva de aici în zodii! Cât despre teama ta că Dumnezeu nu te va ierta, te înșeli. Dumnezeu iartă pe cine îi pare rău și chestia în care ai căzut tu se numește deznădejde.