| 100 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru. Am un iubit de 4 luni pe care il iubesc enorm. Un baiat interesat de mine a facut rost de numarul si de adresa mea. Acel baiat avand si el iubita. M.a cautat, am vorbit cu el si mi-a spus ca, daca eu nu voi accepta sa ne intalnim ma va cauta acasa. De frica eu am acceptat, am iesit cu el, un prieten de-al lui si prietena mea, atunci el m-a sarutat. Eu ma simt ingrozitor. Nu i.am putut spune prietenului meu deoarece vina principala o am eu...nu trebuia sa ii raspund. El o vorbeste foarte urat pe prietena lui cu care este de peste un an si da de inteles ca vrea sa se desparta de ea ca sa fie cu mine. Prietena lui a aflat ca noi am vorbit si m-a amenintat...Tin sa mentionez ca am iesit si a doua oara de frica sa nu ii spuna prietenului meu despre sarut. Ma simt jalnic.nu vreau sa continui asa, nu vreau ca iubitul meu sa afle pentru ca mai mult ca sigur nu va mai dori sa fie cu mine, cu toate ca ma iubeste, este orgolios si nu ar ierta asa ceva. App.eu am 16 ani, prietenul meu 20 si baiatul respectiv 17. Va rog din suflet ajutati-ma cu un sfat. Ce ar trebui sa fac? Este de neiertat greseala mea? crying

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Esti prostuta, azi-maine ajungi sa te si culci cu ala, ca sa nu afle iubitul tau ca ti-o atins sanii, sau ti-o m-ai facut altceva. Treci peste frica ta si spune-i prietenului tau ce s-a intamplat, ca ai fost fortata, si el se duce la ala si ii rupe picioarele, ca o si merita.
Nu uita ca lucrul care desparte o femeie adevarata de fetitele mici si plangacioase este ca ea nu cedeaza santajelor de genul acesta.
P.S. Si prietenul tau, ar trebui sa fie prost sa nu aprecieze sinceritatea ta, mai ales ca totul s-a intamplat fara voia ta.

7 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Salut. nu e de neiertat. dar nici una de laudat. cel mai bine ar fi sa ii zici adevarul prietenului tau. daca te iubeste iti va da o a doua sansa. toata lumea merita o a doua sansa. spune-i ca acel baiat de 17 ani te-a amenintat si ai reactionat la frica. si ca de acum inainte o sa ii zici mereu adevarul.
sau daca alegi calea cea mai usoara, ii poti si ascunde, dar nu uita ca minciuna are picioare scurte. multa bafta

| BiuL a răspuns:

Esti foarte naiva! Nu iesi cu el te cauta acasa, si? Ce ar fi facut ti-ar fi spart usa? Fi serioasa, in primul rand de unde stie unde stai? In al doilea rand, nu ai parinti? La oameni de genu le zici bine, ciao, ignor pe mess, facebook, numar blocat pe telefon si servus.
Prietenul tau... ce relatie e aia fara incredere? Spune-i ce s-a intamplat. Pe prietena sa ignora-o, treaba lor ca o vorbeste urat ca is de un an impreuna, nu stiu ce iti pasa tie de relatia lor? Ignora-i si gata. Cu prietenul tau fii sincera, se va supara de 100 de ori mai rau daca va afla de la altii. Eu in locul lui m-as supara pe tine ca nu ai venit la mine de cand te-a contactat baiatul tau si te-a amenintat nu pentru sarut.

| LivingLouder a răspuns:

Nu. se intampla. poti incepe prin a-l ameninta si tu pe el, si respectiv pe prietena lui, daca asta nu merge consulta-te cu parintii.

| micutzafinetze a răspuns:

Spune-i adevarul si de ce ai facut asta

| kim26 a răspuns:

Parerea mea este alta, cred ca iti place de baiatul de 17 ani, si din cauza asta ai acceptat totul. Sfatul meu este urmatorul: avand in vedere ca baiatul respectiv are prietena si o inseala cu tine inseamna ca nu e un baiat serios si daca vei fi cu el iti va face acelasi lucru. si sunt convinsa ca nu iti va placea asta. tu trebuie sa fi sincera cu prietenul tau sa ii spui ce ai facut. acum ramane de vazut daca el te va ierta sau nu. daca nu, asta este trebuie sa mergi mai departe si sa iti asumi greseala, si alta data sa nu mai faci happy daca iti doresti o relatie serioasa cu cineva, nu merita sa il pierzi din cauza unui "flusturatic" big grin

| Johanna7 a răspuns:

Trebuie neaparat sa-i spui prietenului tau! Dar trebuie sa vada ca iti pare sincer rau, arata-i asta si o sa aprecieze ca ai fost sincer cu el. Poate ii redai increderea. Si dupa aceea te poate ajuta el sa scapi de celalalt baiat. Trebuie sa inteleaga ca intr-un fel ai facut-o din obligatie (daca se poate numi) Nu-i ascunde asta daca tii la el! O sa faci mai rau. Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata!winking

| BiDiCaMiHeElA a răspuns:

Poti incerca sa ii explici ca te-ai intalnit cu el de frica si tu nu ai vrut sa va sarutati. Daca te iubeste va intelege (desi trebuia sa ii spui lui de la bun inceput)