| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si n-am avut niciodata prietena pentru ca sunt timid, nu stiu cum sa abordez o fata, sa comunic cu fetele si ma rog de un an jumate la Dumnezeu să-mi scoata prietena in cale si rugaciunea nu-si face efecte si sunt in depresie pentru ca m-am saturat de singuratate! Ce sa mai fac?

31 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasa cacaturile cu dumnezei, asta e problema. Du-te la un psiholog sau, cit dai pe doua sedinte la psiholog, du-te la o profesionista si ****.

| cobrant a răspuns (pentru KodrutZ):

Am facut pana acum 2 sedinte, si mai am de facut sa vedem acum cat de mult ma ajuta psihologul!

| KodrutZ a răspuns (pentru cobrant):

Stelutele alea erau ca sa completeze fraza "du-te la o profesionista si f.u.t.e."

| cobrant a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu-mi convine ca trebuie sa platesc!

| KodrutZ a răspuns (pentru cobrant):

Si la psiholog platesti. Orice serviciu se plateste. Daca scoti una la nspe sucuri, film, discoteca, samd, si dupa xshpe intilniri POATE CA o sa te lase sa... intr-un final ajungi la concluzia ca e mai ieftin sa te duci sa dai direct 2-300 RON la una care stie ce face, in loc sa bagi si 500-1500-2000 sau mai mult in iesiri, cadouri, vacante, si intr-un final sa afli ca e virgina sau draq mai stie ce gargauni are in cap.

| cobrant a răspuns (pentru KodrutZ):

Ca altii au reusit cu unele fara sa le plateasca si fara sa le socata nu stiu pe unde si fara nevoie de bani si de asta ma oftic

| KodrutZ a răspuns (pentru cobrant):

Stai breh calm. Reusesti, dar nu stii peste ce poama dai. Ai sanse mai mari sa iei vreo boala (sa zicem ca folosesti protectie si iei latei, care si aia is nasoi ai draq) de la una de-asta care pica usor decat de la o profesionista (nu discutam de centuriste aici). In alta ordine de idei, e un blocaj psihic pe care unii il au pe la varsta aia si poti sa scapi de el mai usor sau mai greu. Nu te lua dupa cretinii care maninca rahat ca esti urit, nu are treaba. Poti fi urit ca noaptea si cu p*&a mica, cel mai important element pentru a atrage sexul opus e INCREDEREA in propria persoana, siguranta pe care o inspiri. Siguranta, nu aroganta. Sper ca intelegi aspectul.

| danut a răspuns:

Stai linistit, vin ele si fetele, la timpul potrivit si nu ai sa mai scapi de ele toata viata, au sa-ti manance, sanatatea si banii, dar daca stai in casa 24 de ore din 24, sigur nu vei cunoaste fete.

| RAY a răspuns:

Vasile atractia e involuntara, degeaba te rogi la dumnezeu daca nu atragi fizic fetele plus ca nici macar nu vb cu fete, pe acolo la biserica nu e nici o fata singura?

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Ce ma iei pe mine cu mistouri din astea ca nu atrag fizic adica ce faci ba tu ma jignesti pe mine si in primul rand nu dau pe la biserica ca sa gasesc o fata

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

La ce limbaj ai sigur esti un bun crestin

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Pai daca m-ai jignit

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Cine tea jignit? cu ce team jignit? ti-am spus adevarul daca erai un baiat frumos aveai iubita simplu

| cobrant a răspuns (pentru RAY):

Adica tu ma faci pe mine urat?! chiar esti nesimtit du-te-n pl mea

| RAY a răspuns (pentru cobrant):

Esti un copil imatur care i frica si de umbra lui

| RAY a răspuns:

Si dovedesti ca asta esti bravo

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Lasa-l Ray in pace, nu iti mai bate capu' degeaba, daca el chiar voia o prietena, pana acum actiona, nu isi tot plangea de mila.
Eu nu stiu cum sa fac oamenii sa ma urasca mai mult, iar el vrea sa il placa, cat mai multi oameni.
Lumea este atat de nedreapta.
M-am gandit sa fiu arogant in seara asta, cred ca asa imi sta mult mai bine, decat sa fiu o persoana buna.

| cobrant a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu mi s-a parut ca esti arogant decat ca esti o persoana mai diferita avand dorinta ca vrei sa te urasca cat mai multe persoane

| Mayhem666 a răspuns (pentru cobrant):

Nu am o dorinta nebuneasca sa ma urasca, cat mai multa lume, dar daca asta se intampla, eu nu ma supar chiar deloc. Evident ca imi place cand am si cu cine discuta, ca daca as fi urat de toata lumea, nu as avea cu cine sa mai vorbesc. Cat despre partea cu "arogant", aveam aseara o stare care ma facea sa ma simt arogant, dar eu de obicei nu sunt asa. Scuze!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Am vorbit eu cu Dumnezeu si a zis ca si uitase de tine.
Iti face una la urgenta chiar acum.
Se va naste peste 9 luni la 5 km de casa ta.
Ai putintica rabdare.

| Divy a răspuns:

Tu trebuie să vorbești cu fetele, nu trebuia să-l jignești pe Ray26TM, nu mi se pare că te-a jignit și să abordezi o fat poți și la biserică după terminarea slujbei.
Dumnezeu nu ți-a dat? sau n-ai fost tu mulțumit de ceea ce ai văzut, că poate ție îți place altceva..sau nu ești încă pregătit de o relație.

| reihiuke a răspuns:

Dumnezeu nu intervine in creatie

| cobrant a răspuns (pentru reihiuke):

Nu te inteleg!

| reihiuke a răspuns (pentru cobrant):

Totul e format din legi care creaza cauza-efect si nu pot fi incalcate. sa te rogi sa ai prietena e ca si cum te-ai ruga ca 2+2 sa nu mai faca 4. situatia in care esti e determinata de alte cauze care inainte au fost efectele altor cauze si tot asa, totul e inlantuit. nu sterge nimeni efectele unei cauze cu buretele. tot ce poti sa faci e sa intelegi cauzele si sa vezi ce poti indrepta

| reihiuke a răspuns:

Sal. ti.am scris pe face ca e mai usor sa avem un dialog cu intrebare si raspuns. pe mail dureaza mai mult

| Iunix a răspuns:

Ok... poți să încerci să scapi de timiditate prin subconștient. Adică, subconștientul te poate influența, astfel poate să te scape de timiditate. Poți să îți repeți mereu că nu ești timid, sau chiar și când dormi îți bagi căștile în urechi și pui o înregistrare în care spui că nu ești timid sau ceva cu încrederea în sine. Dacă nu crezi că subconștientul te poate ajuta atunci înainte să te culci repetă-ți de mai multe ori că vrei să te trezești la o anumită oră și vezi după dacă funcționează sau nu. ( de exemplu repetă-ți că vrei să te trezești la 7 timp de vreo 5 minute. )

| an0therkid a răspuns:

Sall,incearca si asta
poate aici te ajuta Dumnezeu Sentimente.ro: Matrimoniale si dating online

| cobrant a răspuns (pentru an0therkid):

Nu e bun de nimic site-ul asta

| Cliar a răspuns:

Ai pierdut o anumita cantitate de timp ca sa te rogi pe decursul a un an jumate din cate ai spus. Aduna timpul petrecut pentru fiecare rugaciune din fiecare zi. Oare ce era mai practic, timpul ala sa il petreci cautand si gasind sau rugandu-te ca poate "bunul dumnezeu" te va ajuta?

| cobrant a răspuns:

Ray26tm esti nesimtit

| sokeging a răspuns:

Sa clarificam acum care e treaba cu relatia.Unu gandeste ce e mai mult de regretat,adica ce iti doresti mai mult,ca n-ai avut parte de o partida de sex de o juma de ora sau ca nu ai gasir pe cineva care sa te iubeasca si tu sa o iubesti si sa fii fericit indiferent de starea in care te afli? Dumnezeu e iubitor,te ajuta, e mereu la fiecare pas, doar ca, de asta Dumnezeu ne iubeste, iau iubirea lui se manifesta prin grija fata de oameni si libertatea individului.Nu zic ca e rau ca te rogi, ba dimpotriva, dar gandeste-te doar ca a-ti face o prietena depinde in totalmente de tine.Inainte de-a vrea sa ai o prietena,nu te gandi la o fata ca la ceva,ce trebuie castigat,incearca sa o cuceresti,aici e mai greu,caci,sa zicem pe romneste iti trebuie oleaca de bani,nu ca femeile sunt materialiste doar pentru ele acele rahaturi si clisee,gen flori ce ofilesc dupa o ora dupa ce le-ai cumparat, sa platesti nota cand o scoti undeva, sa ai de preferinta un automobil ca sa o plimbi undeva, sa ai casa ta, sa faci mici cadouri de-astea.Suna aiurea insa gandeste doar la asta, pentru tine ti se pare aberant caci pana la urma ce e mai important ce sufletul si caracterul si daca te simti bine in compania celulalt insa aceste rahaturi creaza incredere in fata intre ghilimele ca cica e ceva serios.Plus investeste in tine, du-te la sala sa ai grija de corpul tau, igiena sa castigi cat de cat binisor sa fii social=bil i alte deastea.Asta e reteta clasica sa ai prietena insa tie prietene iti trebuie ce se cheama iubirea adevarata.Si sa-ti vand un pont te-ai intrebat vreodata ce faci cu timpul asta in care nu ti-l petreci cu o fata la brat, adica, gandeste-te la piramida lui Maslow, la baza piramidei se afla, nevoia de0a manca de-a abia,de-a avea un adapost, si pe urma urca la nevoii aparte, de iubire, implinire etc. Daca iti plangi de mila nu faci nimic, continua sa te rogi lui Dumnezeu caci asa te feresti sa o apuci pe carri gresite si bucurate de viata.Adica investes-te in tine,plimba-te unde vrei,iesi afara si socializeaza,inscriete intr-un club sportiv sau ceva,de fotografie,etc, uita-te pe tutoriale pe Youtube, si invata cum sa scrii o carte, sa desenezi, si etcetera o multime de chestii.Fii un tip zambaret care o personalitate a sa.Cai avand o personalitate a ta ai urmatoarele propriul caracter,placeri,neplaceri hobby-uri,adica esti original,esti bun stapanesti sau ai afinitati ai,daca te pasioneaza ceva,iti dai toata silinta,iti dai toata silinta,se vad rezultate,si astfel oameni cu aceeasi pasiune si caractere asemnea ti se vor alatura,vei fi apreciat si la in timp vei cunoaste si ponoase materiale,vei castiga banisori,avan prieteni, fiind implinit avand o cariera facand ce-iti place te va interesa aspectul tau si alte lucruri iar cine stie nu imediat dar in timp sa ai rabdare vei privit cu alti ochi si de fete, si poate vei gasi pe cine trebuie care sa nu conteze deloc banii, prestigiul, slujba ta.ci doar tu.Treaba asta poti face si acum, insa nu crezi ca e mai bine sa urmezi piramida lui Maslow si sa incepi drumul sa te realizezi si sa fii fericit?