| cobrant a întrebat:

Ajutor! Am trecut in primul an la facultate si sunt in depresie si suparat ca nu am prietena,insa nu stiu sa abordez si sa vorbesc cu fetele, cu comunicarea stau foarte prost si nici macar nu sunt considerat o persoana frumoasa! Ma lupt de 2 ani sa depasesc aceasta depresie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutor ajutor dar fa si tu ceva cu tine. Incepe prin a scapa de vorba "nu sunt considerat o persoana frumoasa", fi curajos si nu uita ca frumusetea vine din interior desi e cam greu de vazut acum, cand hormonii alearga in voie. Important nu este cum te considera altii ci cum te vezi tu, si nu in oglinda ci cu alti ochi, cu care sa privesti in sufletul tau, parerile unora vin si se duc, functie de interesele lor. Nu fugi de fete, cauta sa stai si langa fete cand mergi la facultate, sa intri in vorba cu ele, chiar si neinvitat. Intrebi cat e ceasul, stiu si eu, lucruri marunte. Cu pasi micuti dar siguri. Daca tu nu indraznesti va fi greu pentru ca eu vad ca fetelor le cam plac baietii care vorbesc si tu ca baiat daca ai pus ochii pe o fata trebuie sa faci primul pas. Este bine sa nu iei in seama parerile rautacioase si sa fi civilizat, asa cum te-a invatat mama acasa, intotdeauna respectul va fi apreciat de cine trebuie. Nu fi suparat ca nu ai prietena caci timpul nu este trecut, tu fi un baiat cu respect si indrazneste sa intri in vorba cu colegele tale, este timp pentru toate. Succes la facultate

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și întrebarea care este?
Noi nu prea putem să te ajutăm aici așa mult. Putem doar să îți spunem să nu îți pierzi speranța căci nu știi niciodată ce schimbare îți va aduce ziua de mâine. Singura modalitate care chiar te poate scoate din starea asta însă, e să îți găsești acea persoană cumva. Oricum felul tău de a fi și modul în care arăți poate vor atrage vreo fată totuși și va avea răbdarea să te cunoască mai bine dar aici e nevoie și de puțin curaj din partea ta. Reține că cine te merită cu adevărat e acea persoană care poate să te accepte și să te placă pentru ceea ce ești.

| gabriel87000 a răspuns:

Baaaaaaaaaaaaaa la scoala te duci sa inveti sau te duci sa te distrezi? ca multi ca tine dupa au ajuns la lopata.cica depresie te mananca rau sau ce? ai tai dau bani pe scoala si tie iti arde de gagicareala? dc nu ai renuntat la scoala ca sai ai timp de cautat gagici? tu crezi ca alea de acolo stau pe degeaba cu tine normal ca iti trebuie si lovele. multi se duc sa invete nu sa se combine

| cobrant explică (pentru gabriel87000):

Eu sunt la facultate, nu sunt la scoala!