| Xanor a întrebat:

Ca parere aveti despre martorii lui Iehova?
Credeti ca ea este religia devarata?

18 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu conteaza ce parere avem noi, important e ce spun ei si ei nu spun nimic real. Nici crestini nu sunt cum spunea cineva pe aici ca sunt (uni care habar nu au ce spun). Au facut modificari substantiale in Biblie ca sa se armonizeze cu ceea ce spun ei. Din nefericire cand reusesc sa pacaleasca pe cineva sa se alature lor acel om devine anatama fata de Dumnmezeu. Sa te fereasca Dumnezeu sa te alaturi lor sau daca ai facut-o fugi repede de la ei.`

| RAY a răspuns:

Niste fanatici care iti bat in usa sau dau pliante prin oras,cateodata te mai si urmaresc, fanatic, dogmatici, limitati mintal, inchisi la minte ca toti fanatici de astfel, sectancti pun accent doar pe credinta atat, ceea ce conform bibliei inseamna moarte, credinta fara fapte egal moarte

| RAY a răspuns:

Acum 5 ore | suntserios a răspuns:
Cum ar putea exista o religie adevarat cand fiecare din cele 5000 sau cate exista sunt inventate de om?

sunt 6500 de religi, secte, culte doar crestine

| Meme10Memu a răspuns (pentru RAY):

Unde e diamantul numit adevar sunt si balariile ( sectele ) sau solul mai gros ( mult ).

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Poftim?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar putea exista o religie adevarat cand fiecare din cele 5000 sau cate exista sunt inventate de om?

| Celcestietot a răspuns:

Nici măcar pe aproape. Din cate am observat eu, ei modifica versete din Biblie în favoarea lor. Dacă greșesc, să mă corectați.

| mentholinks a răspuns (pentru Celcestietot):

Toate denominatiunile modifica versetele in favoarea lor si mai ales intelesurile.

| Octavian199 a răspuns:

Secta crestina. Nepoata iudaismului.

| Digikey a răspuns:

Sunt oameni faini.Cand vor sa te atraga in secta lor iti arata toti dintii, cand le spui ca nu te intereseaza iti arata coltii.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Digikey):

Cand arata coltii te faci ca nu-i vezi. rolling on the floor

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu. Ei sunt o erezie, au schimbat biblia si notiunile cele mai importante ale bibliei, sunt o deviere grava de la adevar.

https://www.youtube.com/watch?v=co5l4DAAyhg

| Teffan a răspuns:

Cea mai periculoasa secta crestina, dintre astea "mainstream".(excludem deci sectele alea "crestine" care s-au remarcat prin ucideri in masa, ca au fost si monstruozitati de astea)

"Martorii lui Iehova" e si cea mai tembela secta.Adica,trebuie sa arunci doar un ochi la filmuletele pentru copii de pe Youtube,si te vei convinge repede de imbecilitatea si desprinderea lor de realitate.
Adventistii/baptistii/penticostalii, se zbat si ei, saracii, intre boala mintala si sanatate, dar astia, martorii, sunt dusi cu pluta.

| Cosimo11 a răspuns (pentru Teffan):

Cam asa e.Top

| pacatosulBogdan a răspuns:

Lupi răpitori, de care trebuie sa ne ferim! Secta americana hulitoare infiltrată in Romania.
Religia adevărată este creștinismul părinților și al voievozilor noștri: Ortodoxia.

| GicaGigekGica a răspuns:

Nu zic ca penticostalii sunt cei mai buni, dar eu cred ca este religia cea mai aproape de adevar. Ar mai fii si Baptistii care sunt cam ca penticostalii.
Oricum nu conteaza religia, conteaza sa ai o conexiune spirituala cu Dumnezeu.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Martorii lui Yehova reprezinta un cult crestin precum toate celelalte, nu este cu nimic mai adevarat sau mai fals fata de ortodocsi, catolici, protestanti si asa mai departe.

| Cristian86 a răspuns:

Aproape toate învățăturile lor sunt în afara Bibliei! Așa ca nu au cum să fie o "religie adevărată"!