Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2759901intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Sep
SATI 306.422AFISARI
164.102VIZITE
147.915V. UNICI
28 Iunie 2013
Gaia intreaba:

Ca sa nu o mai ardeti cu "intrebarea asta a mai fost postata aici" (chiar daca de multe ori au fost intrebari noi), uitati ceva ce sigur nu a mai fost postat :

Atunci cand vine vorba de evolutie, multi crestini o ard cu "eu nu sunt o maimuta". Trecand peste idiotenia din spatele afirmatiei, multi crestini considera ca a fi animal este injositor.

? Ce este mai injositor :

1 - sa zici ca esti un animal.

2 - sa o arzi cu "noi oamenii este rai, este imorali, nu meritam nimic, ne suparam zeul, suntem demni de iad, tot ce este rau se intampla din cauza noastra" si altele de genul.

Voi crestinii aveti o parere exagerat de proasta despre voi (si despre restul oamenilor) si aveti impresia ca tot ce este rau se intampla din cauza voastra, din cauza ca sunteti atat de...(completati voi pe linia punctata). Singuri va faceti in toate felurile (si din pacate ii faceti si pe altii).

De foarte multe ori am auzit crestini care se insulta singuri, care se degradeaza, care din cauza religiei lor se considera inferiori dar daca le zici ca sunt animale imediat sar in sus cu pieptul scos si o ard cu "eu nu sunt animal, eu sunt om, eu sunt superior, bla bla bla".

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?