| LoadingUsername a întrebat:

Care este religia adevarata?

74 răspunsuri:
| LoadingUsername explică (pentru milan9):

Tu astea le dai copy-pase de undeva? Ti-am mai zis ca in Bibile nu scrie nimic de Biserica dar vad ca esti foarte insistent.

| LoadingUsername explică (pentru danay72):

Interesant...Stiu versetul mentionat de tine.Ai vreun e-mail ceva sa mai vorbim?

| eternitate15 a răspuns:

In fata lui Dumnezeu nu are importanta religia...conteaza ca tu sa crezi in El, in Isus Hristos si sa implinesti voia Sa.

| LoadingUsername explică (pentru eternitate15):

Nu cred ca nu are importanta religia...mersi oricum.

| Vlach a răspuns:

Crestinismul pentru ca doar asa poti ajunge la viata vesnica, prin credinta in Dumnezeu

| eternitate15 a răspuns:

E adevarat. uite ce scrie in Biblie :"Veniti la Mine toti cei truditi si impovarati si Eu va voi da odihna". Deci,nu scrie veniti la o RELIGIE ci la MINE. Adica, normal ca e bine sa faci parte dintr.o religie dar sa nu crezi ca datorita religie tale vei fi mantuit si vei ajunge in cer, ci doar crand in Isus Hristos, in Dumnezeu sin in jertfa de pe Golgota.:"Eu sunt Calea, Adevarul si Viata.Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine "Ioan 14:26

| LoadingUsername explică (pentru Vlach):

Tu nu ai citit nimim din raspunsuri? Ca vad ca scrii aiurea chiar daca asta s-a zis deja...

| LoadingUsername explică (pentru eternitate15):

Interesant, dar neadevarat...

| LilithMoon18 a răspuns:

Religia în care tu te regăseşti cel mai bine! happy

| LoadingUsername explică (pentru LilithMoon18):

Tot neadevarat...

| danay72 a răspuns (pentru LoadingUsername):

Danay72@yahoo.com

| LoadingUsername explică (pentru danay72):

Da-mi te rog accept la messenger: seby_samy96@yahoo.com.

| milan9 a răspuns:

Hristos a legat însăşi mântuirea oamenilor de Biserica pe care a întemeiat-o! Există zeci şi zeci de versete în acest sens:

- " ...ca s-o înfăţişeze Sieşi, BISERICĂ slăvită, NEAVÂND PATĂ SAU ZBÂRCITURĂ, ori altceva de acest fel, ci ca să fie sfântă şi fără de prihană."- (Efes. 5, 25-27)

- "Drept aceea, luaţi aminte de voi înşivă şi de toată turma, întru care Duhul Sfânt v-a pus pe voi EPISCOPI, ca să păstraţi BISERICA(sg.) LUI DUMNEZEU, pe care a câştigat-o cu însuşi sângele Său." - Fapte 20, 28

- "Învăţându-le să păzească toate câte v-am poruncit vouă, şi iată EU CU VOI SUNT (erau prezenţi doar apostolii- clerul Bisericii) în toate zilele, PÂNĂ LA SFÂRŞITUL VREMILOR. Amin." - Matei 28, 20

- „Şi EL ESTE CAPUL trupului, al Bisericii; El este începutul, întâiul născut din morţi, ca să fie El cel dintâi întru toate." - Coloseni 1, 18

| Termopile a răspuns (pentru TheSearcher):

Bă nu știu de ce nu ai primit fundă că e corect ce ai zis. Cel mai bun răspuns.