| Inferno a întrebat:

Care este rolul religiei in centrele de indoctrinare(scoli)?

22 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| soimos a răspuns:

Rolul religiei este sa faca din tineri niste vite proaste bune de muls care nu au pretentii de viata mai buna de la conducerea tarii pentru ca oricum "dumnezeul" cu coada le rasplateste suferinta cu bogatii in ceruri, exact dupa ce nu mai traiesc!

| Vizitiul a răspuns:

Exact asta e rolul: sa indoctrineze omul inca de mic, ca dupa, greu il mai aduci la realitate.

| trolololo a răspuns:

Crearea unei noi generații de dobitoci, care sa ii pupe în cur pe cei de la putere.

| Omulrational a răspuns:

Daca si in clasa pregatitoare au bagat religia...Ce gandire sa aiba bietul copil cand de mic este indobitocit cu tot felul de lucruri care practic nu il ajute cu nimic in viata. Daca nu bagau religia in clasa pregatitoare venea sfarsitul lumii pentru guvernul romaniei? In loc sa indobitoceasca copiii cu tot felul de aberatii ar fi bine sa i invete ceva util, in viata nu iti cad banii din cer de la doamne doamne...

| ateu123 a răspuns:

O noua generatie de sclavi care vor ajuta la imbogatatirea acestor viermii pe care i numim proetii si tot felul de monstri cu fuste http://liber-cugetatorii.blogspot.com/

| 220V a răspuns:

Ti-ai raspuns singur, vor sa indoctrineze si sa prosteasca

| DNSK a răspuns:

Aici nimeni nu e cu frica de dumnezeu?

| 220V a răspuns (pentru DNSK):

Tu esti?

| DNSK a răspuns (pentru 220V):

Dedu! u ce zici?

| 220V a răspuns (pentru DNSK):

Daca esti cu frica de doamne doamne

| DNSK a răspuns (pentru 220V):

Acum chiar insisti sa ma cert cu tine pe subiectul daca exista Dumnezeu sau nu! eu nu's k ceilalti copii de varsta ta care se bat cu pumnu in piept k sunt atei si iti bat joc de tot ceea ce tine de religie! eu cred si cand am probleme ma rog si nu-mi plang de mila cum faceti voi! si sunt un nimeni sa vin si sa va explic voua despre Puterea Lui! o data si o data toti o veti cunoaste. bafta mare

| 220V a răspuns (pentru DNSK):

Copii ca mine? laughing Esti un pocait penibil

| DNSK a răspuns (pentru 220V):

Nascut si crescut in religie ortodoxa! beau fumez trag in piept si altele! nu's asa pocait cum crezi u! si nu stiu care-i mai penibil acum! u k vrei sa pari eu stiu ce smecher de brooklyn mare ateu. uau, nu esti "cul" deloc stai linistit!

| 220V a răspuns (pentru DNSK):

Stai linistit ca nu imi place sa fiu cool, eu sunt doar eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Vai o sa ma pape dumnezeu crying! Sariti ma papa dumnezeu. rolling on the floor) Deja mor de ...ras. De ce sa iti fie frica de bau=bau cand bau-bau nu exista? Inca credeti in basme sad.

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai 14 ani nu esti si prometeu! mai creste un pic si vb at

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Si esti tu asa sigur ca am eu 14 smug? Zi-mi si mie niste argumente solide pentru care crezi tu ca exista dumnezeu. Sau esti si tu un oarecare care se da dupa turma happy?

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cum vezi aici eu's iesit cu totul din turma! toti sunteti contra numa eu pro! si daca e la o adica asta e peste tot! f putini mai au frica de dumnezeu! si cum i-am zis si la 220v, beau fumez, trag si altele, nu's asa pocait cum crezi u! dar nici ateu k voi! sunt ff sigur k ai 14 ani! sau cel putin un comentariu te-a dat de gol! bafta mare si nu ma mai deranja

| anonim_4396 a răspuns (pentru DNSK):

Ma refeream strict la persoanele care cred orbeste in existenta a ceva care pare mai mult o inchipuire. Da foarte putini mai au frica de dumnezeu si cam multi cred orbeste, cam tampit echilibru asta neexistent. Sunt destule persoane care cred ( nimic de zis ) dar fara sa aiba macar un argument care sa inchida gura lumii, doar argumente care lasa loc de interpretari si intrebari. Iauzi, iauzi poate iesim la un balentines de pasti. Uite ca nu am 14, nu cred ca mi-ai luat tu buletinul la verificat. Si daca ai fi fost atat de deranjat de comentarile mele pur si simplu icnorai mesajele si punct, scurt pe doi.winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manipularea in masa prin corupere de la varste fragede. happy Cand ii inveti de mici e mai usor, nu? Si mai e si faza cu adultii grijuli care au grija sa te arate cu degetu daca nu crezi in dumnezeul lor si cand ii intrebi de unde atata siguranta ca exista se uita in gol oh go on.