| dogee92 a întrebat:

Care este semnul lui Dumnezeu?
Toti vorbesc de semnul fiarei insa pe nimeni nu am auzit vorbind de semnul lui Dumnezeu...
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Semnul lui Dumnezeu este semnul care arata ca Dumnezeu este Creatorul omului si a universului.
Porunca a patra din Decalog.

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

| milan9 a răspuns:

Este semnul Crucii.
"Căci cuvântul Crucii, pentru cei ce pier, este nebunie; iar pentru noi, cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu."- I Corinteni 1, 18;

-Matei 24, 30:,, Atunci se va arăta pe cer semnul Fiului Omului şi vor plânge toate neamurile pământului şi vor vedea pe Fiul Omului venind pe norii cerului, cu putere şi cu slavă multă."

| Holiday a răspuns:

Semnul lui Dumnezeu, dupa cum zic unii pe aici este semnul crucii, iar de-a lungul timpului, sub semnul crucii si in numele lui Dumnezeu au fost lasate o groaza de urme in istoria omenirii, o parte din ele le gasiti aici:

http://www.spufi.com/......-crestine/

| Holiday a răspuns:

Daca semnul lui Satana este 666, iar Dumnezeu fiind in poveste total opusul lui Satana, atunci ar trebui sa fie 999.
Si atunci oare ce semn este "69"? laughing

| sublime89 a răspuns:

Ar trebui sa aiba neaparat un semn?

| suffarstar a răspuns:

6 este numarul omului. 7 este numarul lui Dumnezeu, e un numar cheie. Nu stiu de ce, dar este o logica si in asta. Am sa ma mai documentez despre simbolistica numerelor.
In Biblie gasim sfesnicul cu 7 brate, 7 ani de bogatie, 7 de seceta, 7 ingeri cu 7 trambite, 7 pecete, 7 duhuri ale lui Dumnezeu (Elohimii) etc.
In natura avem : 7 zile in saptamana, 7 note muzicale, 7 culori in ale curcubeului, 7 continente si sunt multe exemple.
Despre numarul 7 gasesti mai multe aici : http://www.vopus.org/ro/gnoza-gnosticism/tarot/tarot-arcanul-nr-7.html

| Miauti a răspuns:

Ce informatie imi oferi ca sa ti spun care este semnul. Cunoasterea costa, si nu ofer aceasta informtie.

| fllu07 a răspuns:

Dumnezeu nu are un semn, eventual semnul adevaratilor crestini: Ioan 13:34, 35 care este iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnul fiarei poate fi probabil numarul 666, care v-a inlocui, pecetea Duhului sfant pusa pe frunte omului la botez, si pe care antihristul Sluga satanei va cauta sa o schimbe.stii probabil ce inseamna acest numar, cum va fi pus si de ce? iar semnul Domnului este acela care a aparut pe cer in vis, imparatilor constantin si Elena, iar un glas le-a spus; intru acest semn, veti invinge.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Crucea este semnul lui Dumnezeu.

| RexCuParuCret a răspuns:

Este Pecetea Duhului Sfant cine are aceasta pecete este scris in Cartea Vietii cine nu este scris in Cartea Vietii va ajunge in iad.

| YesViRginia a răspuns:

Iubirea este semnul.Acolo unde este, e si Dumnezeu.

| dogee92 explică:

As prefera daca cineva ar da un text din Biblie care sa spuna "acesta este un semn...". Multumesc anticipat happy. Funda ramane inca valabilawinking

| FatalScream a răspuns:

Semnul Domnului este crucea...

| elen1987 a răspuns:

Semnul lui Dumnezeu trebuie sa fie desigur Sfanta Cruce