| anonim_4396 a întrebat:

ASTA E SEMNUL FIAREI?
http://www.remnantofgod.org/mark.htm

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Acesta este semnul fiarei. http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

| tavadaresti a răspuns (pentru EmaS):

=>>rataciti cu totii in diferite pareri, apelati la ce ''Sta Scris''
video-ul acesta face referire la altceva nicidecum de ''666''---o rastalmacire ca sa ne abata de la adevaratul sens oferit de Biblie

| EmaS a răspuns (pentru tavadaresti):

Dar sa stii ca acest semn nu are absolut nici o legatura cu sabatul.Vezi ca spune ca fara el nu vom putea sa vindem sau sa cumparam.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Ba da are!

| EmaS a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ca asa vrei tu!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Ce sa vreau draga sora?

| EmaS a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Sa interpretezi.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Normal! Sabatul nu e Duminica? nu? si atunci de ce vre sa il schimbe? te rog uite-te la videoul care ti l-am trimis vei intelege mai bine, si profetiile arata!

| EmaS a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Tu trebuie sa intelegi ca fara semnul fiarei nu poti sa vinzi sau sa cumperi.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Treaba e so cu cipurile si cu sabatul!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Https://www.youtube.com/watch?v=Dj3xhgny9Gk
asta e semnul fiarei, cine se inchina adica idolatrizeaza! te rog sa te uiti la video si vei intelege.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Cum poti sa te inchini chipului de pe mana?!

| EmaS a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Prin simplu fapt ca il accepti.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Da, tu ai pus intrebeare happy. Dumnezeu sa te binecuvinteze.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru EmaS):

Vom vedea cum e.

| EmaS a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Domnul sa ne ajute sa ramanem tari in credinta!

| milan9 a răspuns:

SEMNUL FIAREI este numărul 666!

| M25M a răspuns:

Cati oare, crezi ca vor sta sa citeasca ceea ce pare a fi continuarea la Fratii Jderi:Reloaded? happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru M25M):

Daca citesti ce scrie acolo se implineste profetia din Biblie cu BESTIA, adica papa schimba sabatul, in loc de simbata sa fie Duminica. ziua data de Dumnezeu in care omul se odihneste,
Popa din vatican vrea sa o schimbe
Biblia spune:
25 El va rosti vorbe de hulă împotriva Celui Preaînalt, va asupri pe sfinţii Celui Preaînalt şi se va încumeta să schimbe vremurile şi legea; şi sfinţii vor fi daţi în mâinile lui timp de o vreme, două vremuri şi o jumătate de vreme.

! PROFETIE PE CALE SA SE IMPLINEASCA, DEJA AU INCEPUT O SINGURA RELIGIE IN LUME! VINE SFARSITUL LUMII, PREGATITI-VA.

| M25M a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ok...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru M25M):

Bine. happy

| faraharamaica a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Bravo, in sfirsit cineva care a inteles ceva!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Exact ăla.
Pe curând!

| AtateaConditii a răspuns:

Nu, asta e: 666.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre ce ''fiara'' este vorba? Singura ''fiara'' de pe acest Pamant este omul...

| Adrianetc a răspuns:

Tu ai citit vreodata Biblia? de ce presupui prost?

| C0nstantin a răspuns:

Si la ruleta suma numerelor de pe ruleta este 666... Big Deal!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru C0nstantin):

Asta e numarul din Biblie, numarul fiarei!

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Biblia nu ne aduce aminte nimic legat de Papa de la Roma, insa intalnim numarul specific lui (pecetei) ca fiind 666.
Ce este scris acolo este pura rautate protestanta fata de catolici.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Nu, dar asta arata in Biblie si asta face papa, noi ce vina avem cu ce face el?

| Qinz a răspuns:

Mai bine fa tu un rezumat si o sa citesc, ca asa mi lene.

| faraharamaica a răspuns:

Nu am vazut inca videoul insa cunosc subiectul. daca se vorbeste despre Papa e corect. Pe "caciulita" lui (care seamana foarte mult, as zice prea mult, cu "caciulita" inchinatorilor la zeul peste este scris: VICARIUS FILII DEI - rezulta: 5+1+100+0+0+1+5+0+ 0+1+50+1+1+ 500+0+1 = 666 Aceleasi cuvinte scrise in greaca si latina, adunate dau si ele 666. Oare e o coincidenta a coincidentelor? Papatul revendica ca act propriu modificarea sabatului, considerind-ul un semn al propriei puteri in cele religioase -cautati declaratiile Scaunului Papal pe internet si declaratia cu privire la sabat. Semnul fiarei impus lumii pe mina sau frunte(vezi Apocalipsa) nu e un semn la propriu ci semnul pe frunte reprezinta gindirea si credinta noastra, iar semnul pe mina reprezinta actiunile noastre. Nu zic aici sa primiti microcipul cu bratele deschise pentru. ca ala face alte rele insa sustin ca nu acela este un semn. Cineva vorbea de interdictia de a cumpara sau vinde, e evident ca daca nu vei voi sa lucrezi simbata nu o sa te mai angajeze nimeni si evident ca nu o sa ai cu ce sa cumperi.
Sabatul face parte din sigiliul lui Dumnezeu care ca toate sigiliile contine:cine este-DUMNEZEU; ce ii apartine: CREATORUL a tot ce exista; ce sfinteste: SABATUL.Sigiliul fiarei contine: cine este:UN ALT DUMNEZEU PE PAMINT; ce ii apartine: PAMINTUL; ce sfinteste: DUMINICA. Voi alegeti cu ce echipa tineti!