| benny7 a întrebat:

Semnul fiarei 666 ce semnificaţíe are?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Este simbolul soarelui.Aste semnifică de fapt acest cod.666 se afla în capul coroanei, acolo unde șarpele kundalini(ce simbolizează de fapt evoluția spirituală a omului) însoțit de energia creatoare ajunge în punctul maxim, și anume perfecțiunea.

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

FUNCTIA PAPLA este 666, orice Papa este Antihristul. Chiar catolicii din secolul opt (8) au descolerit acest lucru. Deci VICARIVS FILII DEI sau 666 este Papa de la Roma, nu unul oarecare ci TOTI cei ce ocupa acesta functie, cei din trecut sau viitor sunt ANTIHTISTUL. Asta a fost spus de Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Nilsson ce are rost omule sa pui intrebari daca nu o sa crezi in vechi in evolutie, nu vad rostul, chiar daca evolutia e gresita si big bang ateu tot ateu ramane, big bang, evolutia nu are legatura cu ateismul

acum vad ca ataci biserica catolica, eu fiind botezat catolic ma pot exprima desigur, sectele in vechi nu o sa fie nimic mai mult decat erezi crestine, datorita biserici catolice existati

| Holiday a răspuns:

Pentru unii crestini semnifica numarul fiarei, sau ceva tampenii de genul asta, in genul numarului 13 pentru superstitiosi. Pentru oamenii normali e un numar ca oricare altul, nu semnifica nimic, decat daca eventual asta ti-e salariul, numarul de la masina sau de la casa, etc. Atunci are o legatura cu ceva, in rest tampenii religioase.

| Nilsson a răspuns:

Aduna si tu toate literele cu valoare de numar in sistemul de scriere roman din titulatura „VICARIVS FILII DEI" si vezi care e institutia care a purtat acest titlu si care a ucis cei mai multi crestini in evul mediu.

| benny7 explică (pentru Nilsson):

Au purtat si semnul in frute 666?

| Nilsson a răspuns (pentru benny7):

Mainile si fruntea au valoarea simbolica, mainile reprezinta capacitatea de munca si actiune pusa la dispozitia fiarei iar fruntea reprezinta mintea, adica acceptul invataturilor fiarei.

Chestia cu microciparea este mult prea evidenta, e o pista falsa lansata de Satan, toata lumea se va feri de cipuri in timp ce vor primi adevaratul semn al fiarei.

| benny7 explică (pentru Nilsson):

Astfel încât nimeni nu poate cumpăra sau vinde

| Nilsson a răspuns (pentru benny7):

E o vorba romaneasca, vom trai si vom vedea.

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

Ipocrizia si ignoranta domnului Nilsson este din cale afara de oribila.
Cu totii care doriti sa priviti arhetipul de crestin odios, ii puteti citi de mai multe ori comentariul, meditand asupra acestuia.

Cum poti sa te victimizezi tu, ca crestin milos cand se cunosc adevaratele victime care au suferit cel mai mult de pe urma crestinatatii?

A auzit domnul Nilsson de oamenii care au fost ucisi si torturati la crestinarea Europei?
Sau de inchizitie, sau de razboiul de 30 de ani care a lasat in urma un carnagiu care a lichidat 30% din populatia germaniei?

"Ce sa vezi, domne, ca eu sunt de alta confesiune si nu raspund de crimele catolicilor."
Un exemplu al faptului ca, crestinii, desi trebuie sa fie uniti, sunt dezbinati si se si urasc reciproc.Ai,mai..nu oare in numele aceluiasi Isus Hristos pe care il venerezi tu.s-au infapuit crimele odioase ale catolicilor?
Nu esti in aceeasi oala cu Isus Hristos?
Sau de esti protestant,ca sa vorbim pe limba dansului,nu te roade constiinta victimelor razboaielor ce au pornit din cauza voastra?
Va bateti intre voi ca niste inconstienti.
Halal de cult religios evreiesc.

A adus cultul vostru numai suferinta in Europa,iar numarul victimelor torturilor infapuite de crestini pe o perioada de o suta de ani,este infinit mai mare decat toate crimele la care ati fost voi supusi.,de la inceput.

Razboinic mai este cultul vostru.
Ca e bataie intre catolici si ortodocsi,sau intre protestanti si catolici,sau ura pe care le-o poarta ortodocsii sectantilor,si invers.

Nu scapa nicio confesiune.

Si cand te gandesti ca aceat cult putea fi lichidat inca de cand s-a nascut si a patruns in Roma.
Cand te gandesti ca vinw este a unor tradatori ai Imperiului Roman,care si-au uitat religia ancestrala,in favoarea unui cult invadator,pentru a capata putere in stat.

Lacomie.
Onoarea era rara in vremurile acelea, printre lideri.
Cativa au incercat sa lupte impotriva acestor crestini timpurii, sa ii opreasca din a patrunde mai departe, si sa nimiceasca totul in calea lor(de unde si victimizarea crestinilor "inocenti"), sa opreasca carnagiul care avea sa vina.
Multi stiau.
Dar multi doreau putere.

Si inca multi doresc putere.

| Romanul86 a răspuns:

Un șir de oameni demonici care fac rău omeniri cum au fost Nero, Pope Gregory IX, Petru cel Mare, Napoleon, Nichtze, Hitler etc.

| Holiday a răspuns (pentru Romanul86):

....Galerius, Constantin cel Mare...

| Romanul86 a răspuns (pentru Holiday):

La Nero, Pope Gregory IX, Petru cel Mare, Napoleon oamenii le-au spus antihrist ar mai fi și Luther printre ei.
Nichtze a spus singur că e antihristul.
Hitler era clar antihristul pentru că tatua pe mâinile celor din lagare coduri de numere.

| ziptrack a răspuns:

Daca studiati Scripturile, acel 666 mai apare si in (1 Regi 10:14) si anume cand Dumnezeu mentioneaza tributul regelui Solomon care era de 666 talanti de aur.

Mai mult, in pilda tanarului bogat (Matei 6:24), Iisus mentioneaza ca omul nu poate servii la 2 stapani, lui Dumnezeu si lui Mamona (adica banului).