NOname
| NOname a răspuns:

Din nefericire, sunt mii de astfel de exemple şi miliarde de când umanitatea şi-a inventat prima religie.

http://www.tpu.ro/......de-8-june/

http://www.tpu.ro/......onsiderat/

Mulţumesc, Religie!

NOname
| NOname a răspuns:

Poate musulmanii vor începe să împuşte şi pe cei de la stand up comedy.
http://youtu.be/5FdEUADYTfU
http://youtu.be/qt4WVmwhyRw

Nu ar fi mai bine să-şi dezvolte simţul umorului şi să nu mai raporteze pe toată lumea la religia sa (valabil şi pentru toţi ceilalţi religioşi)?

Ioi, am găsit un musulman simpatic şi cu simţul umorului. Aleluia!
http://youtu.be/xfOxTsBCgqY
...deci se poate!

NOname
| NOname a răspuns:

Nu văd de ce aş tolera prostia şi violenţa.
Pretenţiile islamului la respect mi se par bizare.

http://youtu.be/jIaGWURONRU

| Andrei7520152 a răspuns:

Si cate atentate mai incap aici! Apropo de caricaturi, vad ca toata lumea uita de scandalul din 2005 cu acele caricaturi din Danemarca care a inflacarat lumea musulmana. https://www.youtube.com/watch?v=ASpZhGQE7MU

Teza asta imbecila ca 'mortu fu de vina' ma dezgusta. Lumea nu cunoaste cat de usor poti supara pe acesti fanatici. uite un caz obscur- era un genocid continu intr-o tara asiatica numita Timorul de Est prin anii 70, 80. Armata indoneziana (musulmana) a invadat aceasta tara dar a fost dat afara abia prin anii 90 de mai multe tari occidentale. Pe lista supararilor ale celor de la al'quaeda se numara interventia occidentului in Timorul de Est, vazuta ca o insulta la adresa islamului (Timorul este o tara crestina, apropo). Practic vorbind, ca sa nu insulti sensibilitatile al acestor mafioti religiosi trebuie sa te supui la orice vor ei, ca altfel te iau in vizor. Pentru cine vrea sa fie un sclav, sa mearga cu teza mortului vinovat.

| suffarstar a răspuns:

Probabil toata planeta.

| Jardelin a răspuns:

La Tanacu, calugarul ala si cu maicutele nu au avut nicio vina! Au facut bulău degeaba! Dupa cum scrie si in link-ul tau fata aia a murit din cauza "competentei" celor care i-au dat primul ajutor. Oricum eu stiam de mult ca popa e nevinovat.

Referitor la link-urile tale, ma faci sa zimbesc! Daca ma apuc eu sa pun aici toate link-urile cu si despre "ispravile" ateilor te ingrozesti! Te duci direct la manastire si te calugaresti! laughing laughing

| Duhovnicul explică (pentru Jardelin):

Dupa cum scrie si in link-ul tau fata aia a murit din cauza "competentei" celor care i-au dat primul ajutor.

Nu avea nevoie de niciun ajutor de la bun-intceput, daca nu era torturata ca in Evul Mediu de catre niste inapoiati happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi si motivele, fiindca numai o parte a adevarului nu-mi spune nimic, decat, cat santem de mintiti si facuti sa credem doar ce se vrea sa credem.deci vino cu adevarul intreg de genul; Ortodoxia Tinerilor.
Nu pot fi solidar cu o redacție a unui ziar care batjocorește orice este moral și cuviincios, care-și pretinde dreptul de a ironiza pe oricine și oricum. Caricaturile cu Mohamed sunt mai blânde decât mizeriile pe care „marii" caricaturiști le-au adus la adresa Maicii Domnului, a Domnului Iisus Hristos și a Duhului Sfânt.

A fi solidar cu redacția Charlie Hebdo este ca și cum ai fi solidar cu un club de mafioți care au primit o bombă și au murit câțiva dintre ei. Sunt solidar cu familiile îndoliate. Sunt solidar cu cei care au murit și Dumnezeu să le ierte toată greșeala cea de voie și cea fără de voie. Dar nu pot fi solidar cu o companie care are ca scop zilnic: batjocorirea unor oameni pentru a aduce zâmbetul pe buze altora. Asta este învrăjbire. Este o modalitate de a semăna ură între oameni.

(Claudiu Balan)

| Duhovnicul explică (pentru anonim_4396):

Si calatorii care au murit in trenurile de la Madrid au facut caricaturi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Extremisti,ori nebuni, educati asa, ori indoctrinati,, nu stiu si nu-i aprob.nici pe acestia nu-i aprob.sant legi, tribunale, si alte institutii.si caricatura de om care ne-a facut cersetori pe toti romanii, ai vazut ce au facut cei din sala? el e actor pricep, juca un rol.dar ceilalti? hitler, a fost un criminal, dar cei ce-l aclamau si apoi au sps ca nu au stiut? duhovnice? dar atentatele de la 11 septembrie asupra gemenilor? esti sigur ca au fost acte teroriste? eu nu sant chiar 100% sigur.si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DUVOVNICULEEEEE! HAI LA O bautaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! vreau sa beauuu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când faci asemenea caricaturi,desene, emisiuni, unele jignitoare la adresa unei etnii, societaţi sau unei grupări îţi asumi nişte riscuri imense. Acum informaţia datorită internetului circulă extraordinar de repede şi trebuie să conştientizezi că ceea ce faci tu acolo va fi văzut de un public larg.
Şi nu, să ştii că nu sunt trist când am văzut ştirea.Ăia chiar o meritau.Se iau cam de toate culturile şi civilizaţiile ce le displac adresând deseori afirmaţii exagerate şi jignitoare.
E ca şi cum cineva s-ar lipi de tine şi ar striga într-una că eşti un nimic. Unde-i dreptatea aici?

Chiar era inevitabil ca un ateu să nu prezinte o astfel de mândrie de ştire pentru cercul său. laughing
Bravo mă...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

P.S. Şi mai inevitabil era să nu iau un vot nefolositor şi eronat de la vreun ateu laughing

Asta e... n-are rost să mă sinucid, viaţa merge înainte crying