| anonim_4396 a întrebat:

Ce accepti daca ar fi sa alegi intre o viata fara de pacat,asta incluzand tortura psihica si sufleteasca si o viata plina de pacat,asta incluzand prostie, fericire si perversitate.In ce categorie crezi ca te afli?! Funda pentru raspunsuri sincere.

8 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Deja am ales cu mult inainte de a descoperi TPU si chiar internetul. cel mai probabil ca ma incadrez undeva la "caldicei".

| iurii75 a răspuns:

Nici o variantă propusă de tine

| Narfundo a răspuns (pentru iurii75):

Atunci dispari de pe intrebarea mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragul meu, eu traiesc un iad in fiecare zi, de cand mi-am deschis ochii si am vazut adevarata natura a rasei umane, deci prima varianta o accept deoarece prima varianta inseamna realitatea in care traim.
A doua varianta descrie religia si adeptii ei in afara de pervesitate, deoarece nu sunt toti perversi.

| BlackSulphur a răspuns:

Prever viata curenta. Sunt plin de "pacate" (Cel putin dupa ceea ce spuneti voi), sincer nu prea ma consider prost, si ma incadrez in normele legale. Ce pot sa cer mai mult?

| IulianDornianu61 a răspuns:

Nu stiu! funda?

| RisenLight a răspuns:

Cate un pic din fiecare as spune.Desi sunt crestin ma consider imperfect si nu cred ca ma voi putea incadra intr-o categorie.
Calea fara pacat nu e o tortura psihica ci iti ofera bucurii pe care nu oricine le poate traii, insa in viata omului apare inevitabil si calea pacatului.Din calea pacatului am experimentat cate un pic si din ce ai spus tu pentru ca totusi pacatul precum am mai spus apare in viata fiecaruia inevitabil.
Nu trebuie sa ne ascundem de ceea ce suntem insa trebuie sa incercam sa ne indreptam spre o cale de mijloc, intre cele 2, care duce la adevarata fericire, luand cate putin din fiecare si luand ceea ce ne este de folos.

| Constantin1963 a răspuns:

Cred ca ai uitat sa pui prostia in prima categorie. Oricum nu cred ca poti trai o viata fara pacate, iar daca ar exista ar fi o viata trista si cam fara sens.Deci nu cred ca ma situez in vreo una din aceste categorii.