| DanionM a întrebat:

Ce este mai important, să ştim că Dumnezeu va fi de partea noastră, sau că noi vom fi de partea lui Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Sa lasi credinta si sa afli ca singurul lucru important in viata esti tu si semenii tai.

| Latinmoon a răspuns:

Ambele!

| Mikhtarian a răspuns:

Caci daca Dumnezeu e cu tine,invingator ve-i iesi in orice lupta.
Contextul nu conteaza, e aceeasi idee.
Daca tu esti cu Dumnezeu, sau daca El e cu tine, asta-i important, sa fi langa Dumnezeu.

| RaduMD a răspuns:

Dumnezeu nu e in nicio parte, e in mijloc. De aceea usile imparatesti, pe unde intra preotul, sunt in mijloc. Noi, da, putem fi de partea lui Dumnezeu sau de partea din care s-a retras din respect pentru dorinta noastra de a fi singuri, noi cu ai nostri.

| Fayree a răspuns:

~ Ambele cazuri sunt foarte importante...Noi stim ca Dumnezeu este de partea noastra si noi trebuie sa-i fim asemenea lui! Funda? puppy dog eyes.