| BossAlcool007 a întrebat:

Cei care asculta rock si cei care cânta rock sunt sataniști? Adică rock este o muzica satanica, sau nu?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca e muzica satanica. Elvis Presley, Little Richard, Stefan Banica Junior, Holograf, Iris, tatz niste satanisti!

| Duucu a răspuns:

Nu, nu este niciun păcat, stai liniștit.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu! Cei care asculta/canta rock nu sunt satanisti. Si chiar daca ar fi satanisti, ar fi degeaba, pentru ca Satana nu exista, cum nu exista nici celelalte tampenii inteligent ( dar nu prea ) inventate de niste oameni inapoiati. Sper ca te-am lamurit.

| Felys a răspuns:

Ce e aia satanist,sau crestin,sau musulman,vax, sunt doar niste religii invechite care nu iti mai au rostul in secolul nostru, muzica rock este un alt gen de muzica pe langa celelalte genuri, eu ascult muzica rock si mai nou coreeana, nu are nici o legatura dar asa simt fara nici o legatura cu vreo religie

| TrăieşteClipa a răspuns:

Rock este un stil muzical.
Satana la evrei a fost o functie provizorie care putea fi luate de oricine, aceea de acuzator.
Niste teologi repetenti la limba ebraica au crezut ca este vorba de un personaj cu numele Satana.
Si uite asa de 1600 de ani avem un Bau Bau inventat de niste incompetenti.
Evreii se strica de ras cand ii aud pe crestini cu Satana in sus Satana in jos etc.
La fel au facut si cu mesagerii celor numiti Elohim, gabriel.
Crestinii din functia de gabriel adica mesager au facut ditamai Arhanghelul Gavril.
Biblia este plina de tampenii.

| Deaad a răspuns:

Este,da.

| Divy a răspuns:

Analizează singur versurile, fi atent la "întuneric/întunecat, negru", "moarte", "tristețe" "răzbunare" etc
Ai să observi citind versurile (după ce le traduci) că îți dorești răul singur.

| Lucică1998 a răspuns:

Rock-ul in sine nu este satanist, doar numite trupe sunt si da este un fapt cunoscut ca multi satanisti prefera muzica rock, dar asta nu inseamna ca e muzica satanica