| HerrManelig a întrebat:

Cine imi spune in ce capitol al Bibliei se afla descrisa scena cand Isus din Nazareth a fost UNS ca Rege astfel incat sa fie numit UNSUL adica Christosul (in limba greaca)?
Sau nu Isus din Nazarth este numit UNSUL?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ceva vreau sa imi spui. Vad ca tu te crezi atot-cunoscator si crezi ca adevarul absolut se afla la tine. Tu spui ca teoriile inseamna demonstratii 100%. Om ca tine nu am mai intalnit sa fiu sincer. Esti un zeu. Doar atat vreau sa stiu. Tu esti utilizatorul Timotei? Ca sa stiu daca mai are rost sa te bag in seama.

| HerrManelig explică (pentru anonim_4396):

Cred ca nu ai inteles intrebarea!
Mai citeste-o data si incearca sa raspunzi la ea!
Daca nu stii sa raspunzi la ea, nu este nicio suparare daca nu raspunzi. Asa ca daca nu stii sa raspunzi la ea atunci macar TACI dar nu bate campii facand atac la persoana, ca stii bine ca nu m-ai intalnit niciodata si cred ca stii ca pe TPU este inzterzis sa ataci persoane.
Asa ca raspunde... sau nu fa SPAM!

| anonim_4396 a răspuns (pentru HerrManelig):

Dar cu ce te-am atacat? Chiar te-am complimentat. Apropo mai mult intrebarea ta e spam:
"Stiind ca Isus in timpul vietii sale de om nu a fost niciodata UNS in nicio functie, dar cunoscand faptul ca in Biblie tot el, dar dupa "inviere" se lauda in Apoc. 1.17, ca a primit de la Dumnezeu o FUNCTIE importanta, si anume a fost UNS in functia de Sef al (cheilor) Iadului.

Sa intelegem din aceasta ca el a preluat de la Dumnezeu functia de Diavol, pentru ca in Tanach si in religia mozaica nu exista Diavol, dar in crestinism Diavolul este un personaj atat de important incat pina si in Biblie scrie la 2 Tesaloniceni 2:4 ca: Diavolul s-a asezat in biserici mai presus de Dumnezeu si se lasa slavit ca fiind Dumnezeu!

Nu cumva in Biblie la 2 Tesal.2:4 este vorba de Isus Christos?

Sau mai stiti pe cineva care se lasa slavit in biserici ca fiind Dumnezeu?"

Deja stiu ce opinii intortocheate ai.
Mi-am dat seama cine esti. Degeaba iti faci zeci de conturi. Ai ignore.

| HerrManelig explică (pentru HerrManelig):

(pentru HørrørZCI):
Daca ai impresia ca ma deranjeaza ignore-ul tau esti foarte gresit, pentru ca eu nu ma adresez unei persoane ci unei mase de cititori, ása ca ma fluier pe ignore-ul cuiva care nu este capabil sa raspunda la o intrebare ata de simpla ca aceea din titlu, ba chiar il consider binevenit!