| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că,curând, se va sfârși omenirea și de ce?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

"Credeți că, curând, se va sfârși omenirea?"

Nu cred, nu știu, depinde cât de imbecili suntem ca specie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"In curand" nu a fost pentru crestinii de azi, a fost pentru primii crestini care il asteptau cu sufletul la gura sa vina dupa ce si-au vandut casele si averile pentru EL.
Nu si-ar fi vandut primii crestini degeaba averile pentru crestinii din ziua de azi care cred ca Isus trebuie sa vina in timpul lor, astia, care nu si-ar vinde nici macar o bucata de teren.
Ei sunt mireasa Lui, iar noi suntem niste simplii pelegrini infruntand acest adevar.

| UnDiavol a răspuns:

Nu va veni sfârșitul lumi el existat in tot deauna a existat

| AndrElle a răspuns:

Omul rămâne. Nu vă dispărea omenirea, pentru că vin extratereștrii. Omul este Dumnezeu. Deci el rămâne.

| EmanuelHEY a răspuns:

Da. Curand. Desi noi nu stim ora. Pentru ca doar Iehova Dumnezeu o stie. Ne putem da seama cat de aproape e dupa semne.
Toate semnele se adeveresc usor usor.
Luca
21:8 Isus a răspuns: "Băgaţi de seamă să nu vă amăgească cineva. Căci vor veni mulţi în Numele Meu, şi vor zice: "Eu sunt Hristosul", şi "Vremea se apropie." Să nu mergeţi după ei.
21:9 Când veţi auzi de războaie şi de răscoale, să nu vă spăimântaţi; pentru că întâi trebuie să se întâmple aceste lucruri. Dar sfârşitul nu va fi îndată.
21:10 "Apoi", le-a zis El, "un neam se va scula împotriva altui neam, şi o împărăţie împotriva altei împărăţii.
21:11 Pe alocuri vor fi mari cutremure de pământ, foamete şi ciume; vor fi arătări înspăimântătoare, şi semne mari în cer.
21:12 Dar înainte de toate acestea, vor pune mâinile pe voi, şi vă vor prigoni: vă vor da pe mâna sinagogilor, vă vor arunca în temniţe, vă vor târî înaintea împăraţilor şi înaintea dregătorilor, din pricina Numelui Meu.
21:13 Aceste lucruri vi se vor întâmpla ca să fiţi mărturie.
21:14 Ţineţi bine minte, să nu vă gândiţi mai dinainte ce veţi răspunde;
Toate astea se adeveresc usor usor.
Dar nu trebuie sa ne pocaim doar de frica. Ci si ca il iubim pe Iehova Dumnezeu.
Daca vrei sa aflii mai multe. Intra pe vestitorulimparatiei