| crynys a întrebat:

Credeti ca daca ateii si satanisti si alti rataciti in spatiu ar da click pe http://www.TPU.ro/personalizare-continut/ ar selecta "religie" si ar da click pe butonul "Ignora continutul acestor categorii" ar fi salvati si ar avea si ei un rost in viata lor jalnica?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Tocmai ce am raspuns mai devreme la unu/una. Eu nu inteleg ce cauta un ateu la religie din moment ce el se zbate cu pumnul in piept ca e non-religie? Daca nu cred in nimic, ce ii doare pe ei de ce credem noi? Le tulbura somnul noaptea?

| Holocaust a răspuns (pentru Esperança):

încearcă să va bage minţile în cap.

| Esperança a răspuns (pentru Holocaust):

Poate un orb sa conduca un alt orb?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Esperança):

Sincer,eu intru aici pentru distracţie.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

NU,din contra, este preferata lor!

| MMihai a răspuns:

Dacă nu cunoști suficientă religie-- dar suficient de mult din diferite religii -- nu poți rezista la o dezbatere în contradictoriu pe teme religioase, și de asta apari cu asemenea propuneri!
Ca să înțelegi religie, la modul real, trebuie să cunoști multe, inclusiv matematica și fizica minimal, la nivelul la care sunt predate la o politehnică.

| crynys explică (pentru MMihai):

Nu rezist la o dezbatere în contradictoriu pe teme religioase? Cred ca nu mi-ai inteles intrebarea iti recomand sa o citesti mai atent. bliss20 are dreptate un ateu ar trebui sa posteze intrebari la rubrica matematica și fizica nu la religie pentru ca pe el nu il intereseaza si cu siguranta nu cunoaste nici suficienta religie nici suficient de mult din diferite religii doar se zbat in criza lor de identitate.

| MMihai a răspuns:

Este un post de televiziune Tele Prahova și niște glume de la ei au apărut și pe You Tube.
„ Creștinii ", din România, cunosc ceva mai puțin creștinism, decât ateii.

| Bogdanux a răspuns:

Oh, te rog, nu trebuie sa te caracterizezi...

| crynys explică:

Eu am intrebat altceva nu care e cea mai veche religie din lume