| anonim3102 a întrebat:

Credeti in Dumnezeu sau in "viata de dupa moarte"?

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da cred in Dumnezeu si in ceea ce spune Biblia, iar omul cand moare merge in pamant si asteapta sa fie inviat de Dumnezeu pe un pamant transformat in paradis, care va fi dupa sfarsitul sistemului rau de lucruri. Ioan5:28,29,Psalmi 37:9-11

| ania a răspuns:

Da

| OnuOnulică a răspuns:

Da, cred în Dumnezeu dar în viață după moarte nu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Eu cred.E foarte probabil sa existe un Creator sau o Inteligenta Superioara noua si tot la fel de probabil sa existe si ceva dupa moarte.Nu neaparat iad sau rai cum zice crestinismul dar existenta cred ca va continua si dupa moarte intr-o alta dimensiune/faza/nivel de constiinta.

| sublime89 a răspuns:

N-am vreun motiv sa cred in aceste lucruri.

| KamaSutra a răspuns:

Da

| Dorugar a răspuns:

Eu personal nu cred, dar eu zic ca e bine si chiar necesar sa creada in Dumnezeu si viata dupa moarte, soldatii care sunt in carne de tun in Afganistan si toti cei care vor sa devina carne de tun, sau cei deveniti RATATI pe lumea asta si spera sa se realizeze pe lumea aialalta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg? moartea e doar clipa.intre doua vieti? hai ma lesi?

| BogdantheDreamer a răspuns:

" Fiindcă* atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. "

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Noroc ca l-au omorât romanii, altfel creștinii nu ar mai fi avut viata veșnica.
Pilat si Iuda sunt cei care au permis creștinismului sa existe.
Ar trebui declarați sfinți, căutate oasele lor si puse la loc bun de pupat.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut, CRED însă de la a CREDE până la a CUNOAȘTE este diferență mare. Viață de după moarte n-am dubii că există. Am avut ceva experiențe... Sper să nu mă puneți pe cruce pentru declarațiile mele big grin

| awspam a răspuns:

Daca ar exista viata dupa moarte, eu as vrea sa ma fac un sobolan, in viata de apoi, sa dorm unde vreau cand vreau iar pentru mancare sa nu trebuiasca sa ma trezesc dimineata si sa imi pierd o zi intreaga muncind, as vrea sa am caldura iarna de la oameni care fac focul in casa, sa fie lapte si miere, viata de apoi hahaha

| awspam a răspuns (pentru awspam):

Sobolan scarbos, cu coada lunga

| Armenianeek a răspuns:

Care moarte, spirituala, fizica sau?

| bibi518 a răspuns:

Nu pot sa zic ca eu cred in acel dumnezeu la care se inchina toti.Eu cred intr-o inteligenta superioara noua, care ne-a creeat si probabil ca dupa moarte o sa ajungem tot la ea.
Nu avem de unde sa stim concret cine ne-a creeat, dar ceva sigur este, din moment ce aproape in fiecare cultura exista un zeu, o divinitate la care se inchina oamenii.
Dar daca vrei sa aflii daca exista viata dupa moarte, poti incerca pe pielea ta, si ne scrii dupa sa stim si noi cum este. laughing)
P.S Ultima fraza este un pamflet si trebuie tratata ca atare. big grin

| godless1859 a răspuns:

Normal happy