| Anonimu173 a întrebat:

Cybersex e un păcat dacă nu ești casatorit? Cu un străin (cybersex)

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa o intrebi pe bunică-ta.
Ea stie mai bine.

| Simpatic a răspuns:

Asta se face de la distanta? prin wireless sau cum?
in era digitala ar trebui ca inaltii prelati, capetele inalte ale Bisericii sa vina cu o lista ce contine update ale pacatelor, caci numai suntem in secolele trcute, acum Lucifer actioneaza pe cai diferite si EL are viteza nelimitata la internetwinking

iti dai seama ca Cybersex poate fi definit ca fiind o discutie despre sex prin tel, chat sau video..., o fi pacat nu zic nu, dar este unul mai mic si anume facut cu privirea si gandul, deci nu fizic happy

tot ce-am scris eram usor ironic, sper sa nu se ia de mine adevarati spalati pe creier religiosi, maniacii religiosi

| ania a răspuns:

E pacat si daca esti casatorit si daca nu. Creatorul vrea ca omul sa peiveasca trupul gol si sa faca sex doar cu pattenerul din casatoria hetero.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ești fan cyber te poți căsători virtual cu Sandy Bell și scapi de păcat.

| ReddY25 a răspuns:

Ce naiba mai e si asta?

| ioana748 a răspuns:

Poti sa faci si Cybercasatorie.
Scuze, glumesc. happy
Nu cred ca exista autoritate care sa ti spuna exact despre asta.
Intre tine si divinitate este o relatie unica.
Important este doar cum te simti tu in legatura cu acest lucru, tinand cont ca nu ai facut rau nimanui.
Si rugaciunea inimii are rostul ei, spusa de cate ori putem pe zi.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru ioana748):

Ai cumva o definiție mai detaliată despre ce înseamnă cybersex? Nu de alta dar nu vreau sa mor prost.

| ioana748 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Ei, este acum aparuta aceasta expresie, de cand ne putem vedea online.
Adica un ea si un el(ma refer la heterosexuali) in cadrul unui videocall, ajung la discutii erotice si se vad unul pe celălalt dezbrăcati si se mas...beaza unul in fata altuia prin intermediul camerei.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru ioana748):

Off. Am făcut cybersex fără să știu? Credeam ca cine stie ce sexvirtual cu cine stie ce robot sau entitate.
Mersi mult pentru lămurire. Raman dator.

| ioana748 a răspuns (pentru Cosmin3412):

happy Da..suna a SF