| vasilicalambru a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu parazitii si virusii? Funda pentru pasaj din biblie care sa explice.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca a vazut ca exista si oameni rai s-a gandit ca merita sa sufere si cei buni trag atat timp cat da de belea dar dupa moarte vor avea o viata buna in rai.

NOname
| NOname a răspuns:

De sadic.

De ce neapărat cineva trebuie să creeze ceva?
Vreau şi eu o baghetă magică. Să creez nişte sănătate, pace, iubire şi fericire!

| unknownn a răspuns:

De smecher.

| RAY a răspuns:

De unde stiau primitivi aia de microbii si virusi?

crestini spun ca stiinta a creat ciuma, gripa spanioala, holera si toate bolile de cand existam asta e raspunsul

| M25M a răspuns:

Face parte banuiesc din planul Lui. Nu ma intreba care este acela ca nu stiu.

| foxsilver a răspuns:

Ca sa avem termene de comparatie pentru unii care-si zic"oameni".

| pзαch a răspuns:

De mere.

| Dumitriu_Florin_1990 a răspuns:

Draga Vasilica,

Nu Dumnezeu i-a creat ci Diavolul, ca sa te manance pe tine in cur parazitii si
sa imprastii virusii necredintei si celui rau in mintea tinerilor care merg la discoteca si cheltuie banii pe bautura si tot ce le zice cel rau, in loc sa doneze banii pentru catedrala mantuirii neamului.

| GRs a răspuns (pentru Dumitriu_Florin_1990):

Decat sa donezi bani pentru o catedrala sau biserica mai bine ii dai unui sarac care chiar are nevoie de ei sau a unui copil care trebuie sa se opereze de o boala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumitriu_Florin_1990):

laughing cica Lucifer a creat bacterile. You joke? serios glumesti nu. vorbesti prosti baiatu

| TrentonChase a răspuns (pentru anonim_4396):

Omu e terminat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TrentonChase):

Crestinismul isi arata adevarata fata si are mare efect asupra IQ-ului crestinilorlaughing