| benny7 a întrebat:

De ce "Apa Sfinţită" nu se strică?

Răspuns Câştigător
| HerculePoirot a răspuns:

Sunt niste chestii foarte interesante legate de treaba asta.Nimic din ce vei gasi pe internet nu iti va raspunde corect la intrebare.APA ARE CAPACITATEA DE A-SI SCHIMBA PROPRIETATILE IN PREZENTA UNEI ANUMITE FRECVENTE SI ANUME DE 7, 83 HZ(FRECVENTA SCHUMANN).De altfel, aceasta frecventa este si frecventa la care creierul nostru este conectat la Terra fiind totodata si frecventa vietii si a sanatatii perfecte.De ce crezi ca popii canta in biserica? Doar pentru babe si cei aflati la slujba? NU! Prin acele cantari,apa isi poate modifica proprietatile devenind astfel APA SFINTITA,iar explicatia este ca in apa secventele de ADN comunica intre ele emitand unde electromagnetice de joasa frecventa care pot fi "stimulate".
Sunt niste chestii pe care daca le spui la unii oameni o sa te creada nebun sau o sa zica ca esti paranoic dar in realitate,mintea lor nu poate vedea dincolo de acest paravan invizibil care ne este pus in fata de catre "cei mari", exemplu:vrajelile cu argintul si cu busuiocul lu' peste prajit. Poate o sa imi iau mult hate pe aici, dar hei, daca tu ai inteles macar ceva din ce am vrut eu sa spun, ma declar multumit.Salut!

30 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ba se strica si chiar pute dupa un timp.

| benny7 explică (pentru danut):

Ai testat apa?

| danut a răspuns (pentru benny7):

Nevasta mea este ortodoxa si aduce mereu cate o sticluta cu "apa sfintita" si de multe ori s-a stricat mirosind ca apa statuta din glastra de flori.

| danut a răspuns (pentru danut):

S-a constatat ca daca ti apa intr-un vas de argint, toate microorganismele din acesta mor. Din acest motiv apa NU se strica DAR bagand in apa busuioc este posibil ca acesta sa aiba si microorganisme vi care fac ca apa sa se strice. Deci apa se poate strica daca procesul de "sfintire" nu se face corect. Nu este nici o MINUNE ci doar propietatea argintului care distruge microorganismeloe. De aceia se fac FILTRE DE APA CU ARGINT, pentru distrugerea microorganismelor. Nu e NICI O MINUNE asa ca draga benny7 ai dat "o fundita" inutil. laughing

| benny7 explică (pentru danut):

Depinde de multe. *

| danut a răspuns (pentru benny7):

P.S. Acesta este si motivul pentru care eu cand merg undeva intr-o excursie folosesc pentru apele de izvor un pahar de argint si recomand asta tuturor celor care fac excursi la munte.

| benny7 explică (pentru danut):

Eu am testat apa simplă si apa apa sfinţită" făcută la un izvor intr-un vas de lemn., şi apa simplă a prins culore in care am pus eu busuioc, iar cea sfinţită o am şi acum! e ceva, este?

| benny7 explică (pentru danut):

E părere bună--ok'*

| danut a răspuns (pentru benny7):

Fara ARGINT nu exista apa sfintita, intra in procesul de productie chiar daca nu vezi. Se poate ca apa sa nu fi avut microorganisme.

| benny7 explică (pentru danut):

Da argintul e utilizat la purificarea apei*

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

Apa nu se strică în general...

| benny7 explică (pentru 6684464):

Se sticat fa si tu un test si vezi_*

| 6684464 a răspuns (pentru benny7):

Nu, nu se strică. Data expirarii pe sticle nu se refera la apa, documenteaza-te si ai sa vezi.

| benny7 explică (pentru 6684464):

Ok*