| anonim_4396 a întrebat:

De ce se mai intreaba uni atei cand crestini spun ca atei sunt satanisti cand tot ei spun ca satanismul modern este ateism?

ps sunt agnostic in seara asta eu nu sunt satanist de nici un fel

Răspuns Câştigător
| VladimirPutin a răspuns:

Care e întrebarea ?

| Ankhulnb a răspuns (pentru VladimirPutin):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

27 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Gramatica e sfanta not worthy

| Holocaust a răspuns:

Ai făcut logică la viaţa ta? Ai auzit de raportul de ordonare? Ateismul e inclus în satanismul modern.ţi-aş desena şi diagrame, numai să înţelegi.E corect să zici că sataniştii moderni sunt atei, dar greşit când spui că ateii sunt satanişti moderni.Ai înţeles?

| anonim_4396 explică (pentru Holocaust):

Da sunt de acord te inteleg

| anonim_4396 explică (pentru Holocaust):

1 sunt de acord cu tine 2 am analizat ce principi au si nu mi se pare ca sunt in totalitate atei 3 de ce naiba nu se numesc atei si satanisti moderni?

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Of,frate.Cred că-mi pocneşte capul.Parcă ziceai că ai înţeles.
Deci eu am nevoie de diagrame că să-ţi explic.laughing
Luăm exemplu-mulţimea A(atei):nu cred în nimic.
-mulţimea B(sataniştii moderni):nu cred în nimic; au principii.
Deci rezultă că A e inclus în B.
Sataniştii moderni(B) sunt atei pentru că nu cred în nimic, dar ateii(A) nu sunt satanişti moderni deoarece n-au principii.
Răspunsul la întrebarea tatongueentru că au şi principii, spre deosebire de atei.

| anonim_4396 explică (pentru Holocaust):

Nu vreau sa fiu catalogat satanist de crestini, parerea mea in continuare ramane ca satanisti ne fac de rusine in fata crestinilor, numa cand ma gandesc cum sa-i spun cuiva ce sunt cand ala aude satanisti moderni, tu ai respect fara de mari savanti? eu da, ei nu au fost satansti cuv satanisti este o jignire si o ofensa adusa asupra lor

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Castraţii ăştia habar n-au despre ce e vorba aici.O să fii catalogat satanist modern când o să ai şi principii.Ai principii de viaţa? Nu.Atunci care-i problema? De ce îţi pasă de părerile lor?

| anonim_4396 explică (pentru Holocaust):

Eu n-am prinicipi de viata, mi se par stupid sa urmezi niste reguli de parca ai fi limitat in gandire, de exemplu uni spun ca daca nu crezi in dumezeu esti rau, nu cred ca e adevarat educatia conteaza si ratiunea

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord.

| Minks a răspuns:

Ba, tu ai auzit de articolul hotarat? Stii sa-l folosesti?

| anonim_4396 explică (pentru Minks):

Forma articolului hotărât nu este unică, ea depinde de genul substantivului determinat și chiar pentru fiecare gen poate avea diferite forme. Tabelul de mai jos cuprinde numai substantive masculine la singular nominativ și demonstrează această variabilitate. http://ro.wikipedia.org/wiki/Articol_hot%C4%83r%C3%A2t

| Minks a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi frumos pentru copy-paste-ul de pe Wikipedia. Aplica ce-ai citit acolo.

| sinx a răspuns:

Deci jur ca nu am vazut pe nimeni sa scrie mai agramat decat tine... nu am priceput nimic din ce ai vrut sa intrebi.

| anonim_4396 explică (pentru sinx):

Nu era o intrebare o afimatie

Răspuns utilizator avertizat
| LastChance a răspuns:

Atunci, da-mi definitia ateului!

| anonim_4396 explică (pentru LastChance):

Am fost pe mai multe comunitati atee am fost suprins ca multi atei considera satanisti atei, ateu = nu crede in ceva supranatural, satana, dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| LastChance a răspuns (pentru StOcea):

Geniu' **** ce esti tu, el spunea ca ateii sunt satanisti, atunci ateii ce mai sunt?

| anonim_4396 explică (pentru LastChance):

Http://www.bisericasatanista.org/tag/satanisti, satanisti spun ca sunt atei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ignor satanisto

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti satanisti au ignor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ignor te sti tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum te-ai facut agnostic = ))))0000, iar peste 5 luni o sa devii pastfarian.