| mentholinks a întrebat:

De ce spune Isus in Apocalipsa ca este luceafarul de dimineata? O fi el dracu sau fiul dracului?

3 răspunsuri:
| Irinel15123532 a răspuns:

Este o diferenta intre ''luceafarul de dimineata'' si Lucifer, fostul nume al actualului Satana, care inseamna ''impotrivitorul'' Lui Dumnezeu. Citeste Biblia si vei afla diferenta.

| h379m3973423 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Salut,
Poți dezvolta puțin partea asta: "Lucifer, fostul nume al actualului Satana, care inseamna ''impotrivitorul'' Lui Dumnezeu."? Te rog.

| VasilescuCristianGabriel a răspuns:

Isaia 14-12 : "Cum ai căzut din ceruri,
luceafăr strălucitor, fiu al zorilor!
Cum ai fost doborât la pământ,
tu, asupritorul neamurilor!"
Lucifer=Steaua diminetii=IIsus