| mentholinks a întrebat:

Este pacat sa fumezi marijuana?

10 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Da

| Ineys a răspuns:

Mare pacat, mai bine fumezi niste tamaie.

| Irinel15123532 a răspuns:

Orice te distruge este pacat. Fumatul este ca o apa care traverseaza o stanca, ii trebuie mai mult timp pentru a eroda stanca, dar pana la urma, apa lasa o urma semnificativa in stanca. Fumatul este un lucru foarte subtil, nu te distruge imediat, totul este mult mai lent si pe termen mai lung, dar cu distrugere garantata.
Diavulul nu se grabeste sa ne distruga, el lucreaza incet si pe indelete pentru ca stie ca oricum ne va prinde. Fugi de acest pacat, si daca nu poti singur, cere ajutor, poate unui medic sau familiei, stiu oameni care au inceput cu marijuana si au trecut la droguri injectabile, nu fi unul dintre ei, si daca spui ''mie nu o sa mi se intample'' mai gandeste-te o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săraca plantă nu are nici o vină, nici fumatul în sine, ci 'deșteptul' care nu știe cum să le folosească pe amândouă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În Biblie nu se menţionează exact fumatul ca fiind păcat dar dat fiind că este un viciu care îmbolnăveşte organismul şi în unele cazuri poate duce şi la moarte, atunci se poate considera păcat deoarece cauzează moartea, se poate încadra la sinucidere şi ăsta e un păcat, deoarece Dumnezeu a dat viaţa omului şi numai El are dreptul să o ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu rolling on the floor am blocat-o p-aia cu selypresedinte, deci voi chiar aveti nevoie de droguri ca sa interactionati cu divinitatea de dzeu?

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Tu interactionezi fara droguri?

| Dandinelle a răspuns:

Orice extra stimul adus corpului ar fi pacat conform bibliei. Bine ca tehnologia si cercetarea din ziua de azi ne-a adus la concluzia ca orice ingestam reprezinta un stimul din exterior asupra chimiei corpului. Dar cred ca cel mai bine, te tii de cele 10 porunci, care au cat de cat sens, si mai bine e sa nu le incalci, bine pentru constiinta ta macar, daca nu crezi in vreo divinitate.

Răspuns utilizator avertizat
| catalynx a răspuns:

Este pacat sa-ti strici viata cu asa ceva, drogurile sunt distructive pentru om