| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.cinemagia.ro/......mie-27082/

Imi plac "victimele religioase " de pe aces site. "Ce au domne ateii cu religiosii, de ce nu ii lasa in pace sa isi vada de rugaciunile lor?" dar nu vad o persoana care sa faca inchisoare pentru ca e religioasa, pe de alta parte "religiosul" baga aiurea oamenii la inchisoare pentru credintele lor tampite.
Asa ca, relgiosii degeaba fac pe victimele ca numai aia nu sunt! ( parerea mea). voi ce ziceti?

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Martorii lui Iehova, de exemplu acum in Eritreea sunt inchisi pentru ca vorbesc cu altii din Biblie.Pe situl jw.org poti gasi mai multe informatii.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Ce vrea sa zica " vobesc cu altii din biblie"?

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Predica din casa in casa altor oameni despre mesajul Bibliei.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Vor fi condamnati?
sunt curios totusi, ai mai citit ceva de genu sau asta e prima oara?
ca intrebarea mea am citit de atatea ori. In nu stiu ce an o femeie chiar a fost ucisa pentru asta. a castigat naiba aurul dar cand s.a intors in tara a fost ucisa pentru ca "si-a aratat corpul la tv in infata intregii lumi" si prostii de genu. cum ziceam, religiosi numai ei nu trebuie sa faca pe victimele.

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat ca sunt tot felul de oameni care nu accepta dreptul la opinie si de aici apar tot felul de persecutii, fie ca sunt atei, fie religiosi.Nu e normal acest lucru, daca Dumnezeu ne-a creat cu liberul arbitru, oamenii nu ar trebui sa ne interzica ce sa gandim.

| Mădă0611 a răspuns:

Musulmanii sunt cei mai prosti oameni posibil. Au condamnat-o pe una pentru ca a fost violata in Arabia Saudita/Dubai, cica a intretinut relatii sexuale in afara casatoriei. Misto logica lor, ce sa spun? Bine, tipa a scapat pana la urma ca doar era din nordul Europei, adica dintr-o tara civilizata. In India, un nene a fost acuzat de blasfemie pentru ca a observat ca "lacrimile" unei icoane erau de fapt de la o conducta de scurgere. >:)

Am intrebat si eu ceva http://www.tpu.ro/......red-ca-el/ dar cred ca s-au simtit si n-au raspuns. Apropo, http://i.imgur.com/Ae2aZ9o.png http://i.imgur.com/92LlJw6.png

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

O chestie de genul am vazut eu. o femeie care a fost violata se duce la politie si acolo e condamnata la ichisoare ca s-a dus la ei fara insotitor. tare inteligenti unii in ziua de azi.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Oricum,stiu eu ca ti-ai facut o multime de prieteni la "religie " acolo, cu asa atitudine laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile din musulmania nu au drepturi, fac inchisoare si daca sunt prinse conducand masini, si culmea, sunt dresate ca toate astea sunt din dragoste.

Nee, era pe fb, la o stire postata de stirile protv, nu ma prea bag in seama decat cand vad ca sunt stiri naspa sau comentarii naspa, imi place sa ii atat, amenintarile cu iadul imi incarca bateriile :))) http://i.imgur.com/ammAWp6.png in "stire" era laudata una ca are vreo 10-13-15 copii. Ma rog, e off topic. >:)

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ce bine ca nu am cont pe prostia aia laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stii cum sa-l folosesti, nu e prostie. devil

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Dar nu e ca "urasc" programul. e ca dzeu, nu pot ura ceva ce nu exista. nu imi place pentru prostii care il folosesc. ca si un joc care te joci online cu restul, nu iti place pentru toti idiotii care se joaca pe langa tine

| Alcyon a răspuns:

Problema nu e religia... sau, de ce nu, ateismul, ci atitudinea extremista a unor omuleti, care considera ca au dreptul de a-i obliga pe altii sa gandeasca intr-un anume fel.

| sappy a răspuns:

Sincer ma bucur ca suntem intro tara in care religia nu este asa de "puternica"chiar daca multi ar vrea! Cat despre actrita mi se pare o prostie mare din partea ei, cand stii ca esti inconjurat de persoane obtuze era de asteptat. Putea sa faca asta daca era departe de tara de origine si tot cred ca era declarata persoana non grata in tarile musulmane!

| Mădă0611 a răspuns (pentru sappy):

"Producţia TV a stârnit un val de controverse în ţara islamică atunci când a fost difuzat în luna mai, deşi nu a constituit un precedent, scene religioase similare fiind, în trecut, subiect de film fără să fi ofensat atât de tare opinia publică." O stii pe tipa bruneta din clipurile lui Basshunter? Cica ar fi actrita de filme porno, si e musulmanca, sau a fost, mno, "fratii" ei i-au transmis ca daca se intoarce in tara, nu mai stiu care e, o s-o omoare. Oare de unde o fi stiut musulmanii ce face ea? devil