| Helper07 a întrebat:

Https://youtu.be/JTyaK1C8NgU

Ce spuneti de asta?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Difera de la persoana la persoana actiunea. Unul de exemplu putea sa il infrunte, sa il pocneasca etc.

| Panamax a răspuns:

Avand in vedere ca Iisus a fost seful unei grupari de zeloti care a luptat impotriva romanilor si a sfarsit atarnat pe un stalp, mi se pare cel putin haioasa cererea sa mori pentru un evreu analfabet de acum 2000 de ani.
Poate pentru un indoctrinat are sens tampenia asta.

| Helper07 explică (pentru Panamax):

Nu sti mai nimic despre Isus. Decat sa scoti lucruri din context pentru al batjocori mai bine taci.

| Panamax a răspuns (pentru Helper07):

Nici tu nu stii.

| Helper07 explică (pentru Panamax):

Nimeni in afara de Dumnezeu nu cunoste pe deplin inima omului, de unde sti ca nu stiu? Stiu pentru ca am citit si poate ca si tu stii dar urmarind defaimarea lui Dumnezeu nu iei din context decat lucrurile care te ajuta pentru aceasta.

| Mircea08 a răspuns:

O prostie cat casa poporului de mare. Nu merita sa-ti pierzi timpul cu o prostie.

| Irinel15123532 a răspuns:

Interesant video.