| anonim_4396 a întrebat:

Mai atei antihristi minte unde credeti ca veti ajunge dupa ce veti muri,cine credeti ca a format inceputul universului,insinte de big bang,cum explicati lumina care vine din cer la inviere, cum explicati schimbare cursului râului din Iordan, sau miliardele de minuni care vin unor oameni credinciosi carora medici nu mai dau nici o speranta dar iubindu-l pe Iisus se vindeca?

Răspuns Câştigător
| drutzix a răspuns:

Mirosi a troll

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Lumina de la inviere e ca dragonul meu din pivnita. Tu cum explici ca am un dragon in pivnita?

Ideea e ca fenomenul asta mistico-religios a fost si este tinut secret. Nu a fost nimeni de acord sa fie studiat, sa vedem daca e sau nu o explicatie, sau cel putin daca fenomenul chiar are loc, si nu e totul o minciuna.

Eu ca si cand eu iti spun ca am un dragon acasa, iar cand ceri sa-l vezi iti spun ca n-ai voie.

Iordanul nu este singurul rau care curge in doua sensuri.

Exista miliarde de oameni care se vindeca prin "minuni" iubind-o pe zeita Isis.

| Holiday a răspuns:

"Mai atei antihristi minte unde credeti ca veti ajunge dupa ce veti muri,"

Nicaieri, vom putrezi, vom fi mancati de bacterii, de pesti, sau scrum, dupa caz, la fel ca si tine.

"cum explicati lumina care vine din cer la inviere"

Nu vine nici o lumina din cer, e doar o mica scamatorie in care cred fraierii.

"cum explicati schimbare cursului râului din Iordan"

Mareea, mai sunt si alte rauri pe care este prezent acest fenomen.

"sau miliardele de minuni care vin unor oameni credinciosi carora medici nu mai dau nici o speranta dar iubindu-l pe Iisus se vindeca?"

Sunt atatea minuni si atat de credibile incat tot credinciosul da fuga la medic in loc sa se puna pe pupat in dos spiridusi...cam ciudat, nu? Fii serios si cinstit, daca te imbolnavesti, mergi la medic, sau astepti "minuni"?

| sublime89 a răspuns:

Credeam ca antihristul nu poate fi decat unul, nu mai multi. Haosul din mintea ta e caracteristic atator si atator oameni din lumea asta, incat parca toti sunteti clonati unul dupa altul, atat de mult va asemanati la modul de "gandire", daca putem numi asa ceea ce ati ales sa faceti voi cu propriul creier. Traiti in secolul 21, dar mintea va fuge mereu in secolul 1, si alege sa ramana acolo, scaldandu-se in ignoranta, superstitiile si mentalitatile din acea vreme. Ce ati merita voi ar fi sa va intoarceti si cu fizicul in lumea aceea pe care o admirati atat, si sa vedem cum o sa va descurcati fara tehnologie, fara acces la informatie, si fara acces la medicina moderna. Si de fiecare data cand vei avea vreo problema, sa te rogi, pentru ca altceva si asa nu vei avea ce sa faci. Ai putea experimenta asta si aici in vremurile noastre. Incearca sa nu apelezi la stiinta absolut deloc, niciodata, ci doar la zeul iubit. Sa vezi daca va functiona. Daca d-zeu chiar exista, atunci cu siguranta ar trebui sa functioneze.

| KillMePlease a răspuns:

Tu cum explici faptul că nu ştii să scrii?

| LePotato a răspuns:

Cum explici ca inainte oamenii credeau ca trasnetele vin de la Dumnezeu? asta cand stiinta a explicat si chesti asta?

| LePotato a răspuns (pentru LePotato):

Iar stiinta a explicat si asta dupa* (scuze de greseala big grin )

| 1DeadMemories a răspuns:

Pentru ca-s un ateu ignorant, n-am chef sa-ti raspund talk to the hand

| aabaaab3278 a răspuns:

Hotaraste-te, ori atei, ori antihristi? Sau nu sti sa faci diferenta?