| mentholinks a întrebat:

Maleahi 3:1-3. "Iată, voi trimite pe solul Meu; el va pregăti calea înaintea Mea. Şi deodată va intra în Templul Său Domnul, pe care-L căutaţi: Solul legământului, pe care-L doriţi; iată că vine", zice Domnul oştirilor. „Cine va putea să sufere însă ziua venirii Lui? Cine va rămâne în picioare când Se va arăta El? Căci El va fi ca focul topitorului şi ca leşia înălbitorului.
El va şedea, va topi şi va curăţi argintul; va curăţi pe fiii lui Levi, îi va lămuri cum se lămureşte aurul şi argintul şi vor aduce Domnului daruri neprihănite." Seamana vreun pic cu ce au facut Isus si Ilie?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ești fățarnic, dihanie? De ce ești fariseu ca Steregoi?
De ce încerci să insinuezi în Biblie sensuri care nu există pentru a-l prevesti pe bastardul cu papagal, pe Isus, care era fiul unui Domn al păcii, iar nu semăna cu o sperietoare de copii tâmpiți combinată cu Hitler, Stalin, Pol Pot și Binladen cum e Domnul Oștirilor din Maleahi?

| mentholinks explică (pentru sadrian46):

Ce sens incerc sa insinuez ca nu-mi dau seama. Daca tu nu crezi deloc in Biblie e normal sa respingi totul legat de acest subiect si sa renunti la a te mai baga in seama aiurea. Viata ta si a mea pe Pamant se vor sfarsi curand dar textele acestea vor ramane si in urma noastra si probabil vor mai fi si altii care isi vor pune intrebari? Daca crezi ca fac ceva rau chiar nu imi dau seama ce anume as face.

| sadrian46 a răspuns (pentru mentholinks):

Poate nu am vrut să dau în tine, ci în cei ca Steregoi.
Viața mea nu se va sfârși oricum, eu voi lăsa ceva în urmă.
Mă bucur că te-am întâlnit, putem fi prieteni chiar dacă eu nu cred în Biblie.
Nu se pune problema că vor rămâne sau nu, textele, ci dacă au vreo valoare, sau o au numai pentru cei care cred.
La biserică, ok, la tine în minte, ok, în cartea de pe raft și în bibliotecă, ok, apoi peste un miliard de ani în arhive electronice. Ei și?