| anonim_4396 a întrebat:

"Nu voi muri ci voi fi viu şi voi povesti lucrurile Domnului" (Ps.117 : 17)
Puteţi da mărturie de lucruri minunate pe care le-a făcut Domnul în viaţa voastră?

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Familie cu 3 copiii, cautati mai intai imparatia cerurilor si toate celelalte se vor adauga voua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este insasi cel mai minunat lucru sau dar pe care ni l-a dat Dumnezeu!

| Mikhtarian a răspuns:

Faptul ca familia imi e sanatoasa,si ca traiesc.
Crezi ca,din mii si mii de oameni,n-as putea fi un numar ca toti ceilalti mort?
Un tantar sa ma intepe,si sa ma imbolnavesc,sa ma calce o masina,sa-mi pice ceva in cap dupa bloc,multe.dar Dumnezeu ma iubeste,si imi dai si rele, si bune, ma pune la incercare, multumesc Tata, sincer..imi pare rau de unii care se impotrivesc bunavointei Sale.

Răspuns utilizator avertizat
| ctodirica a răspuns:

Lucrurile minunate se intampla mereu in orice clipa, numai ca noi nu le vedem sau nu vrem sa le vedem : faptul ca suntem sanatosi, ca putem vedea, putem auzi, putem merge etc. fac parte din darurile lui Dumnezeu pentru noi.Marturii sunt multe: de exemplu cand te rogi cu adevarat si iti doresti sa se intample un lucru, Dumnezeu ne asculta, prin sfintii care mijlocesc pentru noi si bucuria este imensa.