| Moisie a întrebat:

Oare din ce cauza crestinii il slavesc pe un Christos care nu este Christos pentru ca nu a fost UNS niciodata in functia de Meesia, dar in schimb nu-l recunosc pe adevaratul Christos care a fost UNS in functia de Messia, adica cea de rege providential al poporului sau.
Mentionez ca acest adevaratChristos este Simon Ben Kosiba iar falsul Christos este dulgherul Isus despre care NIMENI nici macar Biblia, nu spune cand si in ce functie a fost UNS ca sa devina din dulgher un Christos?
Vi se pare normal sa-l slaviti si sa-l urmati pe falsul Christos si nu pe adevaratul Christos?

11 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Pe asta de unde ai mai scos-o? Scrie in Biblie asa ceva?

| Moisie explică (pentru KaterinaРомановский):

Evident ca NU, am scos-o din cartea de istorie, si o gasesti scrisa si in Wikipedia de ex in limba germana.
In Biblie nu scrie nici macar unde, cand si cu ce ocazie a fost UNS dulgherul sus in functia de rege ca sa devina un Christos!
Sau crezi ca asta nu ar fi fost un eveniment la fel de important ca si fapul ca a fost spalat pe cap de Ioan Botezatorul?
Sau nu stii ca Christos se traduce cu UNSUL!
Asa ca astept linkuri catre acele versete din Biblie in care vedem ca dulgherul Isus a fost UNS ca Rege, asa cum a fost UNS si Regele Mihai, pe care din pacate nimeni nu-l numeste Christos, desi el exact un Christos este.
Poate ziceti ca Regele Mihai nu este UNSUL prevestit de proroci, atunci va intreb de ce nu-l slaviti ca fiind Christosul adavaratul Christos cel care a fost UNS in functia de rege al iudeilor si-a fost recunoscut de poporul evereu ca fiind acel Messiah prevestit de proroci?

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru Moisie):

Nu stiam ca se traduce ca UNSUL si intr-adevar, nu zice nicaieri in Biblie ca Iisus ar fi fost uns.
Evreii inca il asteapta pe Messiah, ce legatura are regele Mihai? Doar ca a fost uns? Banuiesc ca nu e singurul rege uns, dar asta nu inseamna ca orice rege uns e Messiah sau Hristos, nu?

| Moisie explică (pentru KaterinaРомановский):

Pai si regele Mihai a fost uns ca rege, doar ca el nu este regele iudeilo, r deci nici cel prorocit in Biblie.
Dar el este totusi un Christos adica un UNS, ceea ce dulgherul Isus Nu era!

| Marian001 a răspuns:

Piei dinaintea mea satano.
Iisus cu adevarat inseamna unsul domnului, si a fost uns de femeia pacatoasa.Dar El nu avea nevoie de a fi uns neaparat, pentru ca Insusi Mantuitorul spune:Adevarat, Adevarat va spun voua ca sunt imparat, Dar imparatia mea nu este din lumea aceasta.

| Moisie explică (pentru Marian001):

Bine ai venit Ghiavole!
Cu ce a fost uns?
Cu sangele de la menstruatia acelei pacatoase?
Pai daca nu avea nevoie sa fie UNS de ce ii spuneti UNSU si nu dulgheru?
Evident ca imparatia lui Lucifer nu este in lumea asta, mai intai trebuie sa mori ca apoi sa ajugi in Iad, ca viu nu te primeste acolo, desi ti-ai vandut sufletul lui Lucifer, adica bisericii crestine care il slaveste pe Lucifer ca Dumnezeu, dupa cum dovedeste acest filmulet:
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

| Marian001 a răspuns (pentru Moisie):

Iisus a fost uns ca sa demonstreze unora ca tine, ca este uns.A fost oarecum o ungere simbolica.Si Iisus nu este lucifer.El este Hristos, Fiul lui Dumnezeu, Cel Unul Nascut, fara samanta.Si a venit sa lumineze pe tot omul care vine in lume.Si la inviere a zdrobit portile iadului si a deschis usa raiului.

| Moisie explică (pentru Marian001):

Ma istetule, arata-mi vresetul din Biblie din care rezulta ca Isus a fost UNS!
Uite si eu ma ung la fund in fiecare zi, si nimeni nu ma recunoaste ca si Christos, desi sunt UNS!

| Moisie explică (pentru Marian001):

Degeaba zici tu ca Christos nu este Lucifer in limba latina, adica Luceafar in limba romana, ca te contrazice Biblia!
Sau ai ajuns sa nu mai crezi nici in Biblie?
Arata-mi unde scrie in Biblie ca a deschis usa raiului ca manac toate paginile ei, cu care m-am sters, ca avea hartie subtire

| Marian001 a răspuns (pentru Moisie):

Evanghelia de la Matei cap 26
6. Fiind Iisus în Betania, în casa lui Simon Leprosul,
7. S-a apropiat de El o femeie, având un alabastru cu mir de mare preţ, şi l-a turnat pe capul Lui, pe când şedea la masă.
Si pentru vorbele tale cu lucifer, si ca Iisus nu este din Sf Treime uite aici:
. Şi apropiindu-Se Iisus, le-a vorbit lor, zicând: Datu-Mi-s-a toată puterea, în cer şi pe pământ.
19. Drept aceea, mergând, învăţaţi toate neamurile, botezându-le în numele Tatălui şi al Fiului şi al Sfântului Duh,
20. Învăţându-le să păzească toate câte v-am poruncit vouă, şi iată Eu cu voi sunt în toate zilele, până la sfârşitul veacului. Amin.

| Moisie explică (pentru Marian001):

Saracu de tine, imi starnesti mila cand vad ca ai luat-o pe calea minciunii si esti atat de hotarat sa iti aperi calea care te duce la propria ta pierzanie!
Acel Isus despre care ne pomenesti, NU a fost crestin, ci a fost un RABIN al religiei mozaice, care NU s-a convertit niciodata la Crestinism si nici nua cerut cuiva sa o faca, asa ca spune acest rabin este strict doar pentru cei de religie mozaica, religie al carei personaj era, in plus de asta din versetul 19 nu rezulta de loc ca el ar fi facut parte din aceasta treimeci este vorba despre adevaratul BOTEZ, care nu se face prin spalarea fundului in apa, ci prin INVATATURA...sarmane analfabet structural care nu intelegi ceea ce ciresti si iti mai tai si craca de sub pivioare aratandu-ne la toti ca nu intelegi nimic din ceea ce citesti!