| anonim_4396 a întrebat:

Oare îngerii au creativitate?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Nu dar mintea umană are atat de multa incat sa creeze un zeu imaginar

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce stim pe moment e ca nu au organe de reproducere, iar ei nu au parte de cunoastere, adica sunt niste papusi, satanel asta e si el o papusa care face voia lui dumnezeu

| sierra1 a răspuns:

Definește:
- înger
- creativitate

și primești abia apoi, răspunsuri pertinente

| Mosotti a răspuns:

Pai daca ingerii nu exista, cum sa aiba creativitate?

Nici nu ar avea cum sa aiba si daca erau, ca neavand corp, nu au creier, si fara masinaria care genereaza creativitatea adica creierul, ce faci?

Se stie ca dopamina se ocupa de creativitate, imaginatie, etc, deci chimia din creier.

| anonimg a răspuns:

Despre ingeri apostolul Pavel spune:
"Nu sunt oare toti duhuri slujitoare trimise sa indeplineasca o slujba pentru cei ce vor mosteni mantuirea?" (Evrei.1:14)

Ingerii sfinti sunt martori ai planului de mantuire, ei ocrotesc pe oameni de ingerii rai.
Ei se supun vointei divine, si aceasta este placerea lor. Nu se poate vorbi de creativitate in dreptul lor, chiar daca sunt si ei -ca si noi- fiinte libere.

| Catrice a răspuns:

Nu

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce sex au ingerii?

| halogen001 a răspuns:

Sunt personaje fictive de poveste primitiva, puerila, fantezista si absurda scrisa special pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| Panamax a răspuns:

Daca si-au luat din ficele oamenilor cate au vrut, au destula creativitate.

| Meme10Meme a răspuns:

Sunt dotați?

| DonEduardo a răspuns:

Daca exista, probabil ca nu.

| h379m3973423 a răspuns:

Da au. Și pe ei îi numește Cuvântul lui Dumnezeu "fii de Dumnezeu" cum avem și noi oportunitatea de a o face: 1Ioan 3:1

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Dovezi ca exista avem? laughing Nu prea cred

| SociopatuI a răspuns:

Oamenii care i-au inventat in cartea de povesti au avut.

| Pamanteanul a răspuns:

Poți sa ai și tu creativitate, chiar și când cobori scările sau când povestești sau când mănânci, trebuie doar sa te joci mai mult.

| serenityxx a răspuns:

Au.