| franciscintaiul a întrebat:

as avea nevoie de litania bavareza (litania in cinstea maicii domnului - religia catolica) mi-o poate da cineva audio? pe youtube este dar nu e clara

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ce e aia litanie, in Biblie nu am intalnit cuvantul asta.

| franciscintaiul explică (pentru danut):

Dacă ești ortodox normal că n-ai întâlnit laughing

| danut a răspuns (pentru franciscintaiul):

Nu sunt ortodox si nici in Biblie nu scrie de litanie, este o inventie omeneasca, asta am vrut sa atrag atentia ca s-a amestecat SACRUL cu umanul de multi care isi imagineaza ca ceea ce fac are legatura cu Dumnezeu dar nicidecum.

| franciscintaiul explică (pentru danut):

Imi pare rău săți spun că tu nai niic o treabă cu biserica iata o litanie dar al o calitate mai slabă: https://www.youtube.com/watch?v=IT9gsWNavgI. Dacă ai citit Biblia și susții că o cunoști spune-mi te rog contradicțiile logice care se fac în biblie. și spune-mi și care sunt contradicțiile biblie cu cele 10 porunci :)

| danut a răspuns (pentru franciscintaiul):

Bai baietas, nu litanie pe net ci in Biblie. Lasa contradictile privind Legea lui Dumnezeu ca tu nu sti nici care sunt alea si nici unde sunt scrise. Logica e pentru oameni maturi nu pentru plozi.

| Constantin_Mihail_1991 a răspuns (pentru danut):

Buna dimineata. As dori sa nu mai vad atata nesimtire, mai ales ca va pretindeti catolici.Si sa va atrag atentia domnule danut ca NU EXISTA RELIGIE CATOLICA.RELIGIA E CRESTINA, CONFESIUNEA ESTE CATOLICA, PROTESTANTA etc.Cautati termenul LITANIE. Nu se afla in Biblie. Nici termenul ROZARIU nu exista, ci sunt termeni adoptati de Biserica.Am observat ca postacii sufera de sindromul lipsei bunului-simt in Romania, chiar si printre noi, catolicii. In loc sa fiti asa mistocari ar trebui sa va faceti un examen al constiintei sa vedeti daca voi astia, smecherii le aveti pe toate. Sigur ca voi fi ridiculizat pentru acest comentariu.Mi-e rusine ca sunt roman!

| danut a răspuns (pentru Constantin_Mihail_1991):

Nesimtire este atunci cand pui in carca lui Dumnezeu lucruri false, in rest este treaba ta despre ce iti este rusine, este doar opinia ta insa cineva care era apropiat de religie CATOLICA nu citea nimic din Biblie dar o tinea sub perna ca asa zicea preotul catolic ca trebuie, tu ce crezi?

| franciscintaiul explică (pentru Constantin_Mihail_1991):

Si mie mi-e rusine cas roman happy

| Alexandra_Pascal_2002 a răspuns (pentru danut):

Auzi bai "băiețaș"(sau za zic om matur?!) Crede-ma că în biblie nu găsești ceea ce spui tu. Ok? In biblie sunt texte sfinte scrise de cei dinaintea noastră, adică hagiografii(daca știi ce-s aia). Litania se găsește pe net, sau in diferite variante ale bisericii. Poți întreba un preot sau la o parohie găsești o asemenea carte. Nu în biblie. Mai gândește înainte să spui ceva, ok? Te sall.

| Alexandra_Pascal_2002 a răspuns (pentru danut):

Ești prost.

| danut a răspuns (pentru Alexandra_Pascal_2002):

Dewfinitie:
Hagiografia (sau hagiologia) este o ramură a teologiei, care se ocupă studierea vieții sfinților. Într-un sens mai larg, se referă și la biografii excesiv de înfrumusețate
Unde gasesti asa ceva in Biblie "nene"?

| danut a răspuns (pentru Alexandra_Pascal_2002):

Tu esti "destept', este bine?